Stomil wygrał 2:1 z liderem Fortuna 1. Ligi

Musisz przeczytać

Redakcja
Redakcja
Kilka słów w redakcji

Stomil Olsztyn sprawił sensację i drugi raz w tym sezonie pokonał lidera Fortuna 1. Ligi, Miedź Legnica. “Duma Warmii” zwyciężyła na wyjeździe 2:1 i do Olsztyna wraca z cennymi trzema punktami. Bramki dla Stomilu zdobyli Maciej Dampc i Patryk Mikita.

Od początku spotkania obie ekipy ruszyły do ataku, ale żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać swoich okazji. W 20. minucie po wycieczce bramkarza na granicę pola karnego, najgroźniejszą sytuację miał Stomil. Bramka rywali była pusta, co z dystansu spróbował wykorzystać Jonatan Straus, jednak futbolówka trafiła w słupek i wynik pozostawał remisowy. W doliczonym czasie gry na prowadzenie wyszli gospodarze. Bramkę do szatni zdobył Nemanja Mijusković.

Pierwszy kwadrans po przerwie minął pod znakiem niecelnych strzałów obu drużyn. W końcówce do odrabiania strat ruszył Stomil. W 81. minucie bramkę po rzucie rożnym zdobył Maciej Dampc, który uderzeniem z półwoleja wpakował piłkę do siatki, na niespełna dziesięć minut przed końcem mieliśmy wynik remisowy. Cztery minuty później sędzia podyktował rzut karny dla “biało-niebieskich” za zagranie ręką w polu karnym jednego z piłkarzy Miedzi. Do “jedenastki” podszedł Patryk Mikita, który pewnym uderzeniem wyprowadził Stomil na prowadzenie. Chwilę później zakończył spotkanie, Stomil zwyciężył z Miedzią Legnica 2:1 i do Olsztyna wraca z cennymi trzema punktami.

Skład Stomilu: 25. Kacper Tobiasz, 3. Rafał Remisz (M. Dampc 72′), 22. Jonathan Simba Bwanga, 5. Czajka Benjamin (K. Lafrance 46′), 6. Straus Jonatan, 8. Spychała Maciej (H. Sobol 55′), 10. Żwir Karol, 13 Moneta Łukasz, 15. Shibata Shun (W. Reiman 46′), 88. Wójcik Filip (K. Toporkiewicz 72′), 77. Mikita Patryk.

Skład Miedzi: 1. Lenarcik Paweł, 8. Moya Martinez Victor (B. Garcia 87′), 13. Aurtenethte Borde Joan, 18. Zapolnik Kamil, 20. Tront Damian, 23. Carolina Jurich 25. Mijusković Nemanja, 59. Lehaire Medhi (S. Matuszek 78′), 70. Śliwa Maciej, 71. Makuch Patryk (K. Drzazga 78′), 99. Gammelby Jens Martin.