-1 C
Olsztyn
czwartek, 19 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Siatkarze UWM Olsztyn z brązem Akademickich Mistrzostw Polski

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Siatkarze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdobyli brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski. Drużyna z Kortowa zajęła również pierwsze miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

Drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski wywalczyła w turnieju półfinałowym, który w połowie kwietnia odbył się w Olsztynie. Zespół, prowadzony przez Grzegorza Krzana, wygrała wówczas wszystkie spotkania, pewnie awansując do finałów.

Finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski odbył się w dniach 23-25 maja w Krakowie. Akademicy z Kortowa wygrali zmagania w grupie D, z dorobkiem dwóch zwycięstw i jednej porażki. Olsztynianie pokonali Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (2:1) i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (2:0) oraz ulegli ekipie Politechniki Częstochowskiej (1:2).

W ćwierćfinale reprezentanci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie trafili na AWF Poznań. I byli zdecydowanie lepsi, wygrywając 2:0. W półfinale UWM zmierzył się z głównym faworytem do złota – ekipą Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Jej trzon stanowią siatkarze znani z boisk PlusLigi, w tym m.in. libero Indykpolu AZS Olsztyn – Jędrzej Gruszczyński. Ekipa z Opola pewnie zwyciężyła 2:0 i to ona awansowała do wielkiego finału.

Akademikom z Kortowa pozostał zatem mecz o brązowy medal. Zawodnicy prowadzeni przez Grzegorza Krzana pewnie pokonali Politechnikę Częstochowską (3:0) i zakończyli zmagania na trzecim miejscu. Tradycją finałów Akademickich Mistrzostw Polski jest także osobna klasyfikacja dla uniwersytetów, a w niej olsztynianie pewnie zajęli pierwsze miejsce.

Skład drużyny UWM Olsztyn: Bajor Michał, Ciunajtis Jakub, Deptuła Dawid, Jezierski Wiktor, Kubacki Oliwier, Lasecki Hubert, Olbryś Mateusz, Poręba Mateusz, Poręba Kamil, Rakhanau Arseni, Śliwiński Dawid, Sokołowski Dawid, Szolc Aleksander, Wojtkiewicz Krystian. Trenerzy: Krzan Grzegorz i Grygołowicz Andrzej.

Źródło: Piłka Siatkowa AZS UWM S.A.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły