22 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Rugbyści z całej Polski zagrają na… plaży miejskiej w Olsztynie

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Już po raz szósty rugbyści z całego kraju przyjadą do Olsztyna na wakacyjny turniej. Rywalizacja będzie jednak nietypowa jak na tę dyscyplinę sportu, ponieważ zawody zostaną rozegrane na plaży.

Plaża, piasek, jezioro, słońce i… silni zawodnicy. W sobotę i niedzielę (24-25 lipca) w Olsztynie czeka nas moc wrażeń, o które zadbają rugbyści z całej Polski. Nad jeziorem w Ukiel odbędzie się kolejna edycja Ukiel Rugby Beach Cup 2021.

Rugbyści opanują plażę miejską

W zawodach wystartuje 12 ekip męskich i 4 żeńskie. To reprezentantki i reprezentanci m.in. Warszawy, Trójmiasta, Bydgoszczy, Białegostoku czy Lubina.

W sobotę od godz. 10 rozpoczną się mecze fazy grupowej, natomiast w niedzielę, również od godz. 10, finały. “Szykujemy imprezę z wieloma atrakcjami i wiejskim stołem z napitkami. To oznacza dobrą i zaciętą zabawę. Pogoda zamówiona, uważajcie na opaleniznę” – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

– Zapraszamy na plażę nr 3 nad Jezioro Ukiel – mówi Henryk Pach, prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby. – Szykujemy imprezę z wieloma atrakcjami. Poza tym gwarantujemy dobrą i zaciętą rywalizację.

Dodajmy też, że plażowe rugby różni się nieco przepisami od tej najbardziej rozpowszechnionej, czyli 15-osobowej odmianie. Przede wszystkim gra się po pięciu zawodników. Piłkę można jedynie podawać (oczywiście do tyłu), ale nie można jej nie przekazywać albo kopać. Poza tym rywalizacja toczy się na dużo mniejszym boisku o wymiarach 60×35 metrów.

rugbyści
Fot. Materiały organizatorów

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły