24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Radny PiS-u chce, żeby w sportowej Alei Sław byli honorowani nie tylko sportowcy?

Musisz przeczytać

Na środowej sesji radni zgodzili się, by nad jeziorem Ukiel powstała Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu. Krzysztof Narwojsz, radny PiS-u, miał jednak kilka zastrzeżeń w tej sprawie.

Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu powstanie nad jeziorem Ukiel, przy budynku kapitanatu. Pomysłodawcami powstania alei jest Fundacja Olsztyński Laur Sportowy. Jej założycielami są z kolei działacz sportowy Leszek Dublaszewski, wieloletnia dyrektorka Szkoły Mistrzostwa Sportowego Alicja Rutecka i były judoka Andrzej Grudziński.

Jak sama nazwa wskazuje, taka aleja ma być uhonorowaniem sportowców z Olsztyna i przy okazji nową atrakcją turystyczną. Według opracowanego przez fundację projektu w Alei Sław Olsztyńskiego Sportu w pierwszej kolejności pojawią się tablice z czterema nazwiskami: Zbigniew Lubiejewski, Mirosław Rybaczewski, Andrzej Gronowicz i Adam Seroczyński.

Zbigniew LubiejewskiMirosław Rybaczewski to mistrzowie olimpijscy z Montrealu (1976). Andrzej Gronowicz to były kajakarz, który – również na olimpiadzie w Montrealu – zdobył srebrny medal. Adam Seroczyński jest również kajakarzem. Zdobył brązowy medal olimpijski w Sydney (2000).

Radny PiS-u ma inną wizję na aleję

Pomysłodawcy chcą również powołać kapitułę, która co roku wskaże dwóch kolejnych sportowców, których nazwiska znajdą się w tym gronie. Dodajmy też, że tematem musieli zająć się radni, ponieważ Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu ma powstać na terenie miejskim.

Do dyskusji w tym punkcie obrad włączył się m.in. Krzysztof Narwojsz, radny PiS-u. Nie do końca spodobały mu się zasady funkcjonowania alei, która ma zostać uroczyście otwarta we wrześniu.

– To my [radni – red.] powinniśmy decydować o tym, kto zostanie uhonorowany w ten sposób, bo to teren miasta – stwierdził radny Krzysztof Narwojsz.

I dodał: – I jest to krzywdzące, że w tej alei chcemy uhonorować tylko sportowców.

Ostatecznie radny Krzysztof Narwojsz zagłosował “za”, podobnie jak 19 innych radnych, więc uchwałę przyjęto większością głosów. Przeciwko powstaniu Alei Sław Olsztyńskiego Sportu zagłosował Jarosław Babalski (PiS), wtrzymali się Leszek Araszkiewicz (PiS), Mirosław Arczak (Wspólny Olsztyn) i Edyta Markowicz (PiS). Nie głosowała Marta Kamińska (KO).

Od autora:

Trzy osoby, którym sport w duszy gra od zawsze, zapukały do drzwi Rady Miasta z fajnym pomysłem na uhonorowanie sportowców z Olsztyna i z powiewem czegoś nowego. Co więcej, to Fundacja Olsztyński Laur Sportowy pokryje wszystkie koszty związane z powstaniem Alei Sław. Z pomysłu trzech osób: Leszka Dublaszewskiego, Alicji Ruteckiej i Andrzeja Grudzińskiego skorzysta całe miasto.

Tymczasem niektórzy, zamiast po prostu przyklasnąć zapałowi i determinacji i zastanowić się, jak mogą pomóc, bawią się w dziwne komentarze. Radnemu Krzysztofowi Narwojoszowi należy może przypomnieć, że chodzi o SPORTOWĄ aleję sław, a nie muzyczną, aktorską czy inną. I druga sprawa: jeśli pan radny chce mieć wpływ na honorowanie znanych i lubianych mieszkańców Olsztyna, mógł zgłosić swoją propozycję stworzenia podobnej alei. A takiego pomysłu nie zgłosił.

Więcej artykułów

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lolek
1 rok temu

Ło matko! Myślałem że to znowu pan Dariusz R.

Izio
1 rok temu
Reply to  Lolek

To przyjaciele

Zbyszek
1 rok temu

Szkoda że zapomniano o Stanisławie Zduńczyku.Siatkarz,olimpijczyk z Meksyku kapitan drużyny AZS w jej złotych latach.O młodszych kadrowiczach nie wspomnę.

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły