27 C
Olsztyn
piątek, 24 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Proboszcz z olsztyńskiej katedry odchodzi na emeryturę

Musisz przeczytać

Ks. Andrzej Lesiński, proboszcz parafii św. Jakuba pożegnał się z wiernymi. Właśnie odchodzi na emeryturę. 

Ks. Andrzej Lesiński poinformował o tym wiernych na mszy z okazji 50-lecia swoich święceń kapłańskich. – Od pierwszego lipca przechodzę na emeryturę – mówił ks. Andrzej Lesiński i dodał, że ma nadzieję, że jego następcę, którego personalia nie są jeszcze ujawniane, wierni przyjmą tak samo ciepło, jak jego przed 25 laty – zaznaczał duchowny na niedzielnej mszy św. odprawionej w katedrze. 

Ks. Lesiński po święceniach kapłańskich został wikariuszem w parafii pw. św. Jakuba w Olsztynie. Był kolejno: prefektem (1978), prefektem studiów (1982) i wicerektorem (1983) w Wyższym Seminarium Duchownym “Hosianum” w Olsztynie, wykładowcą w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie (1977–1997) oraz dyrektorem “Caritas” Archidiecezji Warmińskiej (do 1982 r.).

W 1999 roku został adiunktem w Zakładzie Teologii Moralnej na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od 1997 roku był proboszczem konkatedry św. Jakuba w Olsztynie.

W 1983 roku został odznaczony godnością kanonika honorowego Pomezańskiej Kapituły Kolegiackiej w Prabutach. W 1984 roku był członkiem Rady Głównej Synodu Diecezjalnego. Od 1985 roku był kanonikiem honorowym, a od 1992 kanonikiem rzeczywistym Warmińskiej Kapituły Katedralnej.

Kapłani wyświęceni 4 czerwca 1972 r.

ks. Stanisław Borowiecki

+ ks. Robert Dziewiatowski

ks. Mirosław Hulecki

+ ks. Hubert Klingenberg

ks. Andrzej Lesiński

ks. Maciej Maciejewski

ks. Andrzej Majnusz

ks. Marian Otap

+ ks. Wiesław Rodzewicz

ks. Marian Salamon

ks. Kazimierz Sawostianik

ks. Ryszard Sztychmiler

ks. Wiesław Świdziński

ks. Władysław Urbanowicz

ks. Romuald Zapadka

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły