24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Początek montażu dachu nowej hali Urania

Musisz przeczytać

Ogromne dźwigi pojawiły się na placu przebudowy hali Urania. Rozpoczęto właśnie montaż dachów nowych obiektów. 

W związku z trwającymi pracami związanymi z przebudową hali sportowej Urania od poniedziałku 06.06. została wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zmiany oznaczają utrudnienia dla kierowców na Al. Piłsudskiego, wzdłuż placu budowy oraz ulicy i drogi wewnętrznej prowadzącej do sklepu „Malwa”. – Powodem utrudnień jest konieczność zapewnienia miejsca postoju samochodów z dźwigarami dachowymi oraz ich rozładunku – mówi Andrzej Rosocha, kierownik kontraktu modernizacji Hali Urania.  

Jest to związane z faktem, że budowa Uranii weszła w kolejny etap realizacji – montaż dachów. Tym samym w dniach w dniach 06.06. – 15.06.2022. będzie obowiązywała tymczasowa zmiana w organizacji ruchu, która umożliwi wykonawcy montaż konstrukcji  dachu hali rozgrzewkowej i lodowiska. – Aby zamontować dach nad halą rozgrzewkową potrzebujemy 8 dźwigarów strunobetonowych o długości 33 m, natomiast w przypadku dachu nad lodowiskiem na budowę przyjedzie 8 dźwigarów strunobetonowych o długości 26 m. Będą one rozładowywane przy pomocy żurawia samochodowego o nośności 450 ton – dodaje Rosocha.

I takie właśnie ogromne dźwigi zjechały w poniedziałek na plac budowy hali Urania. 

Jednocześnie na placu budowy trwają prace nad montażem konstrukcji stalowej kopuły, która będzie ważyła ponad 210 ton. Jeśli pogoda pozwoli i nie wystąpią silne wiatry, montaż powinien zostać zakończony pod koniec czerwca. Po gruntownej przebudowie liczba miejsc na widowni wzrośnie do ok. 4 tys. Powstaną także: podziemne parkingi, zadaszone lodowisko, siłownia i całe niezbędne do funkcjonowania obiektu zaplecze. Wywiercone zostaną też 100 metrów w głąb ziemi kanały do wymienników ciepła. Latem mają chłodzić, a zimą ogrzewać obiekt. Prace są możliwe dzięki ogromnemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Wiadomo już, że termin zakończenia inwestycji nie zostanie dotrzymany. Wykonawca poinformował ratusz, że opóźnienie wyniesie co najmniej 5 miesięcy. 

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły