16 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Prezydent Andrzej Duda odznaczył policjanta z Dobrego Miasta, który uratował kobietę z pożaru

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia zasłużonym policjantom. Krzyż Zasługi za Dzielność otrzymał m.in. st. post. Jakub Gottuk z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Dwa lata temu policjant uratował kobietę z płonącego budynku.

W środę na dziedzińcu Belwederu odbyły się centralne obchody Święta Policji z udziałem prezydenta RP. W trakcie uroczystości Andrzej Duda wręczył funkcjonariuszom odznaczenia i medale. Wśród wyróżnionych znalazł się również funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Krzyż Zasługi za Dzielność otrzymał Jakub Gottuk.

Policjant uratował kobietę z płonącego budynku

Starszy posterunkowy Jakub Gottuk swoją postawą w czasie służby udowodnił, że najwyższą wartością w służbie społeczeństwu jest ludzkie życie.

W grudniu 2019 roku z narażeniem życia brał udział w interwencji, kiedy doszło do pożaru domu.

W kilka minut od zgłoszenia policjanci z Dobrego Miasta jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia. Środek pomieszczenia był już znacznie zadymiony, co istotnie ograniczało widoczność oraz stanowiło realne zagrożenie.

Funkcjonariusze bez chwili wahania weszli jednak do budynku, gdzie zaczęli sprawdzać poszczególne pomieszczenia. W jednym z nich znaleźli poszkodowaną kobietę, którą natychmiast wynieśli na zewnątrz.

Krzyż Zasługi za Dzielność to polskie odznaczenie państwowe ustanowione w 1928 roku jako odmiana Krzyża Zasługi. Przyznawany jest on żołnierzom, funkcjonariuszom policji i służb mundurowych. Krzyż został zniesiony w 1944 roku i wznowiony kilkadziesiąt lat później – w 1992 roku.

uratował kobietę
Fot. Archiwum KMP w Olsztynie
uratował kobietę
Fot. Archiwum KMP w Olsztynie

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły