24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Policjanci z Olsztyna mają nowego komendanta

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Podinspektor Piotr Koszczał został powołany na komendanta miejskiego policji w Olsztynie. Wcześniej był szefem Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim.

Nowego komendanta powołał nadinspektor Tomasz Klimek, szef warmińsko-mazurskich policjantów. Ze względu na obowiązujące obostrzenia uroczystość wprowadzenia nowego komendanta odbyła się w kameralnym gronie wśród przedstawicieli kadry kierowniczej i zaproszonych gości.

Podinspektor Piotr Koszczał przejął obowiązki od młodszego inspektora Roberta Zalewskiego, który przez ostatnie miesiące pełnił obowiązki szefa olsztyńskich policjantów. Stało się tak po tym, jak na emeryturę przeszedł Piotr Zabuski.

Nowy komendant olsztyńskich policjantów rozpoczął służbę w 1992  roku. Początkowo związany był z pionem prewencji, a następnie ze służbą kryminalną. Na stronie KMP w Olsztynie czytamy, że podinspektor Piotr Koszczał w czasie swojej dotychczasowej kariery zawodowej był związany z CBŚP, a także Wydziałem Kryminalnym KWP w Olsztynie. W latach 2008-2012 pełnił służbę na stanowisku zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Morągu, a od 2017 roku do tej pory – komendanta Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim.

W uroczystości, która odbyła się w poniedziałek 31 maja, wzięli udział wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, sekretarz miasta Olsztyna Stanisław Gorczyca, starosta olsztyński Andrzej Abako, kapelan olsztyńskich policjantów ks. Arkadiusz Suchowiecki, a także przedstawiciele kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Źródło: KMP w Olsztynie

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły