26 C
Olsztyn
piątek, 24 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Były komendant policji w Olsztynie ma nową pracę. Zajmie się zupełnie czymś innym

Musisz przeczytać

Piotr Zabuski, komendant miejski policji w Olsztynie, przeszedł na policyjną emeryturę. Ma już jednak nową pracę. Zajmie się tworzeniem nowego Wydziału Inwestycji i Rozwoju Lokalnego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Mam pomysły i strategiczną wizję – mówi nam nowy dyrektor.

W czwartek 25 lutego insp. Piotr Zabuski oficjalnie pożegnał się ze sztandarem Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Po 30 latach służby były już komendant przeszedł na emeryturę.

Komendant policji w Olsztynie przechodzi na emeryturę

Piotr Zabuski na szefa olsztyńskich policjantów został powołany 4 lutego 2017 roku. Służbę w niebieskim mundurze rozpoczął natomiast w listopadzie 1990 roku, zasilając szeregi Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dziesięć lat później został naczelnikiem wydziału, zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Od czasu, kiedy insp. Zabuski został komendantem policji w Olsztynie, w największej jednostce w garnizonie warmińsko-mazurskim zmieniło się sporo.

Na stronie KMP w Olsztynie czytamy:

“Olsztyńscy policjanci pracują na coraz nowocześniejszym sprzęcie w postaci pojazdów służbowych czy sprzętu teleinformatycznego. Wszystkie działania komendanta miejskiego policji w Olsztynie ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu, ale również na bezpieczeństwo turystów odwiedzających nasz region, czego dowodem jest stały Posterunek Policji w pobliżu plaży miejskiej w Olsztynie w budynku CRS Ukiel. Każda z podległych KMP jednostek policji wyposażona została w alkomaty, a Komisariaty Policji w Barczewie, Biskupcu, Dobrym Mieście i Olsztynku na stałe do swojej dyspozycji przypisane mają patrole ruchu drogowego, co skutkuje zmniejszeniem liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych”.

– Moją służbę w policji będę wspominał bardzo miło. Przywiązałem się do tej formacji i oddałem jej kawał swojego życia. Gdybym miał jeszcze raz podejmować decyzję, jaki zawód wybrać, nadal nie miałbym wątpliwości, że chciałbym być policjantem – powiedział Piotr Zabuski podczas czwartkowej uroczystości.

Obowiązki komendanta miejskiego policji w Olsztynie przejął mł. insp. Robert Zalewski, dotychczasowy I zastępca komenda.

Były komendant policji w Olsztynie został dyrektorem w urzędzie

Były już komendant policji miejskiej w Olsztynie nie zamierza jednak odpoczywać na emeryturze. Od 1 marca Piotr Zabuski zacznie nową pracę na stanowisku dyrektora Wydziału Inwestycji i Rozwoju Lokalnego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.

“Piotr Zabuski spełnił wymagania określone w ogłoszeniu o naborze. Po dokonanej analizie dokumentów, ocenie przedłożonej koncepcji funkcjonowania wydziału oraz przeprowadzonej rozmowie kwalifikacyjnej Komisja stwierdziła, iż posiada niezbędne kwalifikacje konieczne do podjęcia pracy na stanowisku Dyrektora Wydziału Inwestycji i Rozwoju Lokalnego. Posiada rozległą wiedzę merytoryczną oraz wieloletnie doświadczenie w zarzadzaniu pracownikami, co gwarantuje prawidłowe wykonywanie powierzonych mu obowiązków” – czytamy w informacji o wynikach naboru, którą podpisał starosta olsztyński Andrzej Abako.

Wydział Inwestycji i Rozwoju Lokalnego to nowa jednostka w starostwie. – Ale ja zawsze coś tworzyłem i cieszę się, że mam nową misję do wykonania. Postanowiłem wystartować w konkursie, ale muszę przyznać, że nie do końca wierzyłem, że uda mi się wygrać – mówi nam Piotr Zabuski.

I dodaje: – Z wykształcenia jestem ekonomistą, ukończyłem też m.in. marketing i zarządzanie finansami. Odchodząc z policji, postanowiłem zerwać z kwestiami bezpieczeństwa i zająć się zupełnie innymi rzeczami. Teraz będę miał taką możliwość.

Do obowiązków nowego dyrektora należy m.in. współudział w aktywnym pozyskiwaniu środków zewnętrznych dla budżetu powiatu i uczestnictwo w projektach realizowanych z funduszy unijnych i krajowych.

– Muszę przyjrzeć się potrzebom inwestycyjnym i potrzebom rozwojowym powiatu. Mam już pewne pomysły i strategiczną ideę – stwierdza Piotr Zabuski.

Władze powiatu liczą, że utworzenie nowego wydziału przyniesie pozytywne efekty.

– Nowy wydział ma przede wszystkim skupić na pozyskiwaniu środków unijnych. Nie chodzi tylko o inwestycje, ale o wszystkie obszary działalności naszego urzędu – wyjaśnia Wojciech Szalkiewicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Olsztynie.


PRZECZYTAK TAKŻE:

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
1 rok temu

Hahahaha

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły