24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Policjanci z Olsztyna mają nową broń do walki z piratami drogowymi [FILM]

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Policjanci z Olsztyna zostali wyposażeni w nowe narzędzie do kontrolowania kierowców na drogach. Dron jest na służbie od początku marca i – co widać na filmie – są już tego efekty.

Policjanci z Olsztyna testowali drona już w lutym. Od marca natomiast bezzałogowy statek latający zaczął “służbę” w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie.

Policjanci z Olsztyna łapią piratów drogowych przy pomocy drona

Policyjny dron posiada kamerę z 30-krotnym zoomem, a każdy zestaw baterii pozwala na prawie 30-minutowy lot. Podczas służby jeden z funkcjonariuszy odpowiada za sterowanie dronem, a drugi – przy wykorzystaniu kamery i monitora – rejestruje popełnione przez kierowców wykroczenia. Co więcej, urządzenie może pracować nawet w temperaturze dochodzącej do -20 stopni Celsjusza, jest również odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Policjanci z Olsztyna korzystali z drona między innymi w ostatnią sobotę. Patrol pełnił służbę na drodze krajowej nr 51 w miejscowości Barcikowo w gminie Dobre Miasto. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego olsztyńskiej KWP w niespełna trzy godziny ujawnili siedem wykroczeń.

Wszystkie dotyczyły nieprawidłowego wyprzedzania, a konkretnie na linii podwójnej ciągłej. W trakcie kontroli wyszło także na jaw, że jeden z kierowców był poszukiwany przez stróżów prawa.

Sporo wykroczeń przy jednym przejściu dla pieszych

Z kolei we wtorek na ul. Krasickiego w Olsztynie policjanci wykorzystywali drona do kontroli okolicy przejścia dla pieszych. W prawie trzy godziny ujawnili aż 20 wykroczeń, polegających na nieprawidłowym przejeżdżaniu bezpośrednio przed pasami.

Kierowców, którzy chwilę wcześniej nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego, zatrzymywał stojący kilkaset metrów dalej patrol ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Mundurowi apelują do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Jak podkreślają, z drona będą korzystać częściej. Dodajmy, że bezzałogowe statki latające wykorzystuje już kilka komend wojewódzkich w Polsce.

policjanci olsztyna
Fot. Archiwum KWP w Olsztynie
policjanci olsztyna
Fot. Archiwum KWP w Olsztynie

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dojrzały
1 rok temu

Brawo olsztyńska policja! Trzeba kupić więcej takich latających kontrolerów i rozszerzyć to na cały region. Dość drogowego piractwa!

Tak kierowcy łamią przepisy na skrzyżowaniu pod Olsztynem [WIDEO]
8 miesięcy temu

[…] pozwoliło zarejestrować wiele niebezpiecznych sytuacji. Tylko we wrześniu funkcjonariusze przy użyciu drona zarejestrowali 333 wykroczenia na terenie całego województwa. Natomiast tylko na skrzyżowaniu w […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły