22 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Szczepienia odwołane. Ważna informacja dla osób, które miały otrzymać dawkę w weekend

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Szczepienia preparatem firmy Moderna, zaplanowane w ten weekend w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, zostały odwołane – informuje Urząd Wojewódzki. Osoby, które miały wyznaczony termin na 20 i 21 marca, czyli w najbliższą sobotę i niedzielę, nie otrzymają swojej dawki.

– Proszę, aby 20 i 21 marca, czyli w sobotę i niedzielę, nie zgłaszać się do wskazanego punktu szczepień – informuje Krzysztof Kuriata, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. Narodowego Programu Szczepień.

Jak się dowiedzieliśmy, sprawa dotyczy około 600 osób, zarejestrowanych na szczepienie.

Szczepienia odwołane, dostawa preparatu w przyszłym tygodniu

Jaki jest powód odwołania szczepień? Jak mówi Krzysztof Kuriata, z przyczyn niezależnych od punktu w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie dostawa preparatu nie zostanie zrealizowana.

Transport tej szczepionki dotrze do Olsztyna prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. O nowym terminie szczepienia szpital dziecięcy poinformuje zarejestrowane osoby telefoniczne.

Do Polski trafią kolejne szczepionki

Michał Kuczmierowski, prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, poinformował, że w piątek 19 marca do Polski trafi 65 tys. szczepionek firmy AstraZeneca. Do końca marca ma dotrzeć 600 tys. dawek, a w drugim kwartale – 6 milionów.

Kilkanaście krajów europejskich wstrzymało ostatnio szczepienia preparatem AstraZeneki. Powodem były przypadki wystąpienia zakrzepów krwi. Podczas ostatniej konferencji prasowej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapewniał jednak, że szczepionka tej firmy jest bezpieczna i szczepienia osób z grupy 60 plus będą nią kontynuowane.

– Rząd polski opiera się na faktach i na opiniach ekspertów. Nie ma dzisiaj żadnych przesłanek, co podkreślają i eksperci, instytucje międzynarodowe i polskie, żeby wstrzymywać wykorzystywanie szczepionki AstraZeneki – powiedział Dworczyk.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Olsztynie
red. mp


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły