32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

W Piszu żaglówka zahaczyła o linię wysokiego napięcia. 14-latek, który ruszył na ratunek, nie żyje…

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Tragedia na rzece Pisa w Piszu. Żaglówka zahaczyła o linię wysokiego napięcia. Na pokładzie przebywało sześć osób, dwie są w stanie bardzo ciężkim. 14-letni świadek zdarzenia, który ruszył poszkodowanym żeglarzom na pomoc, niestety nie żyje.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 17 w okolicach mostu kolejowego na Pisie w Piszu. Maszt żaglówki zahaczył o linię wysokiego napięcia.

Żaglówka zahaczyła o linie wysokiego napięcia

– Na pokładzie żaglówki przebywało 6 osób, dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Ich stan lekarze oceniają jako bardzo ciężki – mówi nam Anna Szypczyńska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

I dodaje: – Na pomoc poszkodowanym, którzy płynęli żaglówką, ruszył 14-letni świadek tego zdarzenia. Niestety, młody mieszkaniec gminy Pisz nie żyje. Nie wiemy na tę chwilę, czy został porażony prądem, czy się utopił. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci przekazali, że na tę chwilę nie wiadomo, w jakim wieku są osoby, które płynęły żaglówką, i skąd pochodzą. Czynności na miejscu prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratora.

żaglówka
Fot. Info Pisz/Facebook
żaglówka
Fot. Info Pisz/Facebook

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Znane są wyniki sekcji zwłok Ernesta. 14-latek zginął, ratując żeglarzy
10 miesięcy temu

[…] we wtorek około godziny 17 w okolicach mostu kolejowego na Pisie maszt żaglówki zahaczył o linię wysokiego napięcia. Na […]

Ernest Banach otrzymał tytuł "Zasłużony dla Miasta Pisz"
9 miesięcy temu

[…] właśnie w tamtym miejscu 10 sierpnia doszło do tragicznych zdarzeń. 14-letni Ernest znalazł się tam przypadkowo. Słysząc dramatyczne wołanie o pomoc, bez wahania […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły