17 C
Olsztyn
środa, 18 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Pierwsze postępowania dla porzucających hulajnogi na ulicy

Musisz przeczytać

Władze Olsztyna od dawna mają problem z porzuconymi na ulicy hulajnogami elektrycznymi. Działania straży miejskiej mają częściowo rozwiązać ten problem. 

Sukces hulajnóg

Hulajnogi elektryczne cieszą się ogromną popularnością. Sprawnie pozwalają dotrzeć w dowolne miejsce i omijają korki. Niestety związane jest to również z ciemną stroną tych urządzeń — porzucaniem ich po skończonej jeździe. Pozostawione w poprzek chodnika hulajnogi mogą  przeszkadzać zwłaszcza pieszym oraz rowerzystom. 

Problem z porzuconymi pojazdami 

Straż miejska kilka tygodni temu rozpoczęła działania, które mają ograniczyć problem. 

  • Wywieźliśmy i odstawiliśmy na parking już siedem hulajnóg i jeden rower elektryczny. Przesłankami jest utrudnianie lub tarasowanie ruchu, także na chodniku. Właściciel może odebrać hulajnogi, opłacając koszty holowania oraz każdej doby postoju na placu – mówi Kamil Sułkowski, rzecznik prasowy straży miejskiej w Olsztynie (Gazeta Wyborcza).

W praktyce to operator wykupuje hulajnogę. Nie oznacza to jednak braku konsekwencji dla porzucających pojazdy. 

  • Zwracamy się do operatorów o udostępnienie danych osoby, która jechała. Obecnie prowadzone są czynności wobec tych osób – kontynuuje Kamil Sułkowski (GW).

Akcja trwa od niedawna, więc część postępowań jest dalej w toku. Strażnicy przekazują, że sami zwracają uwagę na porzucone pojazdy, ale również przyjmują uwagi od mieszkańców. 

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
3 dni temu

Brawo, brawo !!! Nareszcie !!! To plaga w całym mieście. Proszę o surowe kary dla zarówno operatora jak i użytkownika !!! U mnie parkujące na środku chodnika hulajnogi “delikatnie odprowadzam” na pobocze lub w krzaki dla bezpieczeństwa i wygody pieszych 😀😀😀. Inną sprawą jest bardzo niebezpieczna jazda hulajnóg i rowerzystów. I to jest już znacznie poważniejszy problem w mieście. Patrz: plaża miejska, Stare Miasto, parki.

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły