24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Olsztyński ZDZiT wprowadza nowy obowiązek dla kierowców

Musisz przeczytać

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie chce wprowadzić nowe rozwiązanie. Dotyczy ono wszystkich kierowców, korzystających ze strefy płatnego parkowania.

Od kilku miesięcy kierowcy mogą opłacić postój w olsztyńskiej strefie parkowania kartą płatniczą. Jak już informowaliśmy, stało się to możliwe dzięki modyfikacji blisko stu parkomatów, które drogowcy zaktualizowali i wyposażyli w klawiaturę alfanumeryczną.

Teraz Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie chce wykorzystać zmodyfikowane parkomaty i wprowadzić nowy obowiązek dla kierowców, którzy zostawiają swoje samochody w strefie płatnego parkowania. Pomysł jest taki, aby każdy kierowca musiał wcześniej wpisać numer rejestracyjny swojego pojazdu.

– Umieszczenie numeru rejestracyjnego uszczelni system poboru opłat jednorazowych za parkowanie, co potwierdzają miasta, w których taki obowiązek został wprowadzony, na przykład Toruń, Gdańsk, Poznań. Przede wszystkim dzięki wyeliminowaniu sytuacji przekazywania sobie biletów między parkującymi oraz w przypadku powstania ewentualnych sporów na etapie składania wyjaśnień od opłat dodatkowych czy windykacji należności – tłumaczy Marcin Szwarc, dyrektor ZDZiT-u.

I dodaje: – Wpisanie numeru pojazdu umożliwi również wdrożenie automatycznego odczytu i kontroli opłat przez służby kontrolne, przez co nie będzie konieczne wyłożenie biletu w pojeździe. Należy również nadmienić, że w przypadku aplikacji mobilnych nie ma możliwości uiszczenia opłaty za parkowanie bez wskazania numeru rejestracyjnego. Wobec tego proponowane rozwiązanie ujednolici i zrówna regulacje w zakresie jednorazowych opłat.

Zmianami w olsztyńskiej strefie płatnego parkowania zajmowali się w czwartek radni komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, którzy pozytywnie zaopiniowali projekt. Głosowanie nad uchwałą odbędzie się podczas sesji Rady Miasta, zaplanowanej na środę 26 maja.

Warto dodać, że podobne rozwiązania stosuje się również w innych miejscach Olsztyna. Na przykład na parkingu przy markecie Auchan kierowcy również muszą wpisać w automacie numer rejestracyjny swojego samochodu.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły