26 C
Olsztyn
sobota, 25 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Olsztyński budżet obywatelski. A może deszczówka albo… pitnik wody?

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Urzędnicy zachęcają: olsztyński budżet obywatelski może zmienić wasze osiedle, dlatego warto złożyć wniosek! Ale czasu pozostało już mało, bo termin mija w środę o północy. Z pomocą przychodzi jednak przygotowany przez ratusz bank pomysłów.

To już naprawdę ostatnia chwila, żeby przygotować i złożyć projekt w tegorocznej edycji olsztyńskiego budżetu obywatelskiego. Termin składania wniosków mija w środę 30 czerwca o północy.

Olsztyński budżet obywatelski 2022

Urzędnicy przypominają, że zgłaszane pomysły mogą służyć albo najbliższej społeczności, albo wszystkim mieszkańcom Olsztyna. Propozycje mogą mieć ponadto charakter czysto inwestycyjny lub być tzw. projektami miękkimi.

– Na nieco ponad dobę przed zakończeniem przyjmowania wniosków mamy ich 90 – mówi Katarzyna Zarecka z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego. – Liczymy na to, że ostatniego dnia nie zabraknie wnioskodawców z ich pomysłami.

Każdy złożony wniosek zostanie poddany ocenie merytorycznej, ale także pod kątem ogólnodostępności oraz możliwości budżetowych czy gospodarności. Szczegółowe informacje na temat procedury oraz możliwość zgłoszenia wniosku online znajdują się na stronie olsztyńskiego budżetu obywatelskiego.

Olsztyński budżet obywatelski: można skorzystać z banku pomysłów

– Zgłoszenia online przyjmujemy do 30 czerwca do północy, jednak jeśli ktoś chciałby złożyć wniosek w tradycyjnej, papierowej formie, a urząd nie będzie już czynny, to taka możliwość będzie w Aquasferze i w wypożyczalni sprzętu sportowego w CRS Ukiel, w godzinach pracy tych obiektów – tłumaczy Aneta Szpaderska, dyrektorka Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego.

Czasu pozostało więc niewiele, ale warto skorzystać ze specjalnie przygotowanej bazy pomysłów. Na liście znalazło się 130 projektów, które mogą być inspiracją dla mieszkańców, którzy chcieliby złożyć swój wniosek.

Wśród propozycji są na przykład zbiorniki na deszczówkę, parki kieszonkowe na osiedlach, pitniki wody dla zwierząt, ścianka do selfie na starówce czy tor do nauki jazdy dla ludzi na wózkach inwalidzkich.

Ocena zgłoszonych projektów potrwa do końca sierpnia, natomiast głosowanie zaplanowano od 15 września do 3 października. Wybrane przez olsztynian pomysły, które będą realizowane w 2022 roku, poznamy natomiast 25 października. W minionych ośmiu edycjach OBO mieszkańcy Olsztyna wybrali do realizacji ponad 200 projektów.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły