24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Olsztyn. Dopiero co wyremontowany “samotniak” został uszkodzony

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Ledwie miesiąc temu władze miasta przekazały pierwsze skierowania na najem mieszkań w budynku przy al. Niepodległości w Olsztynie. Świeżo wyremontowany “samotniak” został jednak uszkodzony.

Część nowych lokatorów wprowadza się już do świeżo wyremontowanego budynku przy al. Niepodległości w Olsztynie. Niestety, kilka dni temu z “samotniaka” odpadł fragment tynku. “Jeszcze niezasiedlony, a już zdemolowany” – napisał do nas czytelnik i wysłał zdjęcie.

Olsztyński “samotniak” został uszkodzony

Uszkodzeniu uległ dach nad wejściem do jednej z klatek. O przyczynę zapytaliśmy w Zakładzie Lokali i Budynków Komunalnych.

– Jeden z kierowców busa nie zachował ostrożności i uderzył w zadaszenie wejścia do klatki schodowej. Sprawca został ustalony – mówi nam Zbigniew Karpowicz, dyrektor ZLiBK w Olsztynie.

I dodaje: – W tej chwili do budynku wprowadzają się nowi lokatorzy. Obok wejścia do klatki jest z kolei skarpa, a wiadomo, że każdy chce podjechać jak najbliżej. Jeden z kierowców najwidoczniej nie zauważył zadaszenia i w efekcie je uszkodził.

Wysokość straty nie została jeszcze ustalona. Wiadomo natomiast, że za naprawę zapłaci kierowca, który uszkodził część zadaszenia wejścia do klatki.

Nowe oblicze “samotniaka”

Przez lata olsztyński “samotniak”, za sprawą niektórych jego lokatorów, cieszył się złą sławą. Władze miasta podjęły jednak decyzję o remoncie budynku przy al. Niepodległości. Ten rozpoczął się na początku 2019 roku i zakończył się na początku tego roku.

Olsztyński “samotniak” przeszedł kapitalny remont. Teraz znajdują się tam 22 kawalerki, 57 mieszkań dwupokojowych i 5 trzypokojowych. Powierzchnia lokali wynosi od 30 do 70 mkw. Mieszkań jest o ponad połowę mniej, ale standard znacznie się zwiększył. We wszystkich jest łazienka i aneks kuchenny, a w każdej klatce znajduje się też winda. Cały budynek wyposażono też w system przeciwpożarowy.

Wymieniono również stolarkę okienną i drzwiową. Poza tym wykonano termomodernizację, wewnętrzne instalacje (energetyczne, wodno-kanalizacyjne, CO) oraz instalacje zewnętrzne. Dodatkowo zagospodarowano otoczenie obiektu.

Prace kosztowały blisko 11,8 mln zł. Władze miasta uzyskały wsparcie – prawie 5,3 mln zł – z Banku Gospodarstwa Krajowego. W wyremontowanym budynku zamieszkają też zupełnie nowi lokatorzy.

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ggg
1 rok temu

Te “balkony” to jakiś wymysł idioty!

tomek
1 rok temu

to kr. a jakis żart przyjaciele królika wzieli kasę a plebs? hoj z plebsem brawo polska

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły