20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Olsztyn. Ponad 3 tysiące osób zaszczepiło się w majówkę

Musisz przeczytać

Akcja “Zaszczep się w majówkę” zakończyła się dużym sukcesem – mówi Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego. Przez pierwsze trzy dni maja w Urzędzie Wojewódzkim szczepionkę Johnson & Johnson przyjęły 3073 osoby.

1, 2 i 3 maja w szesnastu polskich miastach odbywała się akcja “Zaszczep się w majówkę”. Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie również funkcjonował punkt szczepień, obsługiwany przez lekarzy i pielęgniarki ze szpitala dziecięcego w Olsztynie. Akcję wspierali żołnierze obrony terytorialnej, pracownicy Urzędu Wojewódzkiego i NFZ w Olsztynie.

Kilka tysięcy zaszczepionych w majówkę

Akcja dotyczyła tych, którzy w systemie mieli już wystawione e-skierowanie, a także osób w wieku 30+, którzy na początku roku wyrazili chęć zaszczepienia się. Do mobilnego punktu szczepień w Olsztynie dotarło 2500 jednodawkowych szczepionek Johnson & Johnson.

Zainteresowanie szczepieniem bez wcześniej rejestracji było jednak ogromne, o czym świadczyła nie tylko długa kolejka przed Urzędem Wojewódzkim każdego dnia akcji, ale także liczba zaszczepionych osób w majówkę. Pierwszego dnia zaszczepiono 804 osoby, drugiego – 920, a trzeciego – 1349. W sumie w stolicy regionu preparat Johnson & Johnson przyjęły 3073 osoby.

– W trakcie trwania akcji zamówiliśmy jeszcze tysiąc dodatkowych dawek – informuje Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego. – Ponad 400 dawek, które w majówkę nie zostały wykorzystane, trafi do szpitala dziecięcego, więc nie zmarnuje się żadna szczepionka.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły