22 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Masz e-skierowanie? W Olsztynie zaszczepisz się od ręki

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

2500 osób będzie mogło przyjąć szczepionkę Johnson & Johnson w mobilnym punkcie szczepień w Olsztynie. Akcja odbędzie się 1, 2 i 3 maja i dotyczy tych, którzy w systemie mają już wystawione e-skierowanie, a także osób w wieku 30+, którzy na początku roku wyrazili chęć zaszczepienia się.

Przeczytaj również: Rząd luzuje obostrzenia. Lista zmian i szczegółowy plan

Ci, którzy są już uprawnieni i szybko chcą się zaszczepić, mogą to zrobić w majówkę. I dotyczy to każdego: mieszkańca Olsztyna, regionu, a nawet turysty. Na Warmię i Mazury trafi bowiem 2500 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson. Szczepienia będą się odbywały w sobotę, niedzielę i poniedziałek (1-3 maja) w godz. od 8 do 16.

Co ważne, ze szczepień od ręki mogą skorzystać ci, którzy znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i mają już e-skierowanie. W majówkę zaszczepić się mogą również osoby w wieku 30+, które na początku roku zgłosiły chęć zaszczepienia się na stronie www.gov.pl i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Mobilny punkt szczepień w Olsztynie przygotowano na parterze Urzędu Wojewódzkiego przy sali nr 52 – wejście od al. Piłsudskiego. Wystarczy więc, że chętni i uprawnieni do szczepienia przyjdą do punktu i zaczekają na swoją kolej.

Masz e-skierowanie? Możesz się zaszczepić

– 1 i 2 maja, po wcześniejszej klasyfikacji przez lekarza przeprowadzonej na miejscu, mogą się zaszczepić wszystkie osoby urodzone w 1985 roku i starsze. 3 maja będzie to rocznik 1987 i starsi. Ponadto osoby 30+, które w styczniu wypełniły specjalny formularz. Zaszczepić mogą się także osoby, które są już zarejestrowane na późniejsze terminy – tłumaczy Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

Majówkowy punkt szczepień w Olsztynie jest organizowany przez wojewodę Artura Chojeckiego we współpracy z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie, Narodowym Funduszem Zdrowia i 4. Warmińsko-Mazurską Brygadą Obrony Terytorialnej.

Szczepienia będą wykonywać specjaliści ze szpitala dziecięcego, a od razu po szczepieniu będzie można również uzyskać certyfikat szczepienny. Z kolei niewykorzystane w majówkę dawki trafią do szpitala dziecięcego, więc nie zmarnuje się żadna szczepionka.

Powrót do normalności?

W województwie warmińsko-mazurskim wykonano do tej pory ponad 400 tys. szczepień. W całym kraju – ponad 11 mln. Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia.

Rejestracja jest bardzo prosta. Można zapisać się przez internet, za pomocą infolinii pod nr 989, wysyłając sms-a pod nr 880 333 333 lub bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień i mapa punktów szczepień znajdują się na www.gov.pl/szczepimysie.

e-skierowanie
Mobilny punkt szczepień przygotowano na parterze Urzędu Wojewódzkiego Fot. UW w Olsztynie

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły