32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Kryształowa Nuta za nami. Grand Prix dla Iryny Ilchyshyn z Giżycka! [FOTO]

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Nagrodę Grand Prix XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki “Kryształowa Nuta” zdobyła Iryna Ilchyshyn z Giżycka. Teraz czeka ją rozwinięcie kariery muzycznej, w tym wydanie singla. Drugie miejsce zajęła Julia Kaczmarczyk z Elbląga. Wyróżnienia otrzymały też Oktawia Biernaś z Ornety, a także Dominika Siwek i Aleksandra Jeznach z Kętrzyna.

Kryształowa Nuta organizowana jest już od 17 lat, a po raz trzeci odbyła się w Kętrzynie. To obecnie jeden z bardziej prestiżowych i wyróżniających się konkursów tego typu w naszym województwie. Świadczy o tym chociażby poziom wokalistów i zwiększająca się z roku na rok liczba osób, które chcą wziąć w nim udział.

W pierwszym etapie tegorocznego Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki “Kryształowa Nuta” wzięło udział ponad 250 solistów z całej Polski. Jednak do drugiego etapu, czyli koncertu finałowego, trafiło tylko 37 wokalistów.

Grand Prix dla Iryny Ilchyshyn z Giżycka

Finał odbył się w niedzielę 2 maja w Kętrzyńskim Centrum Kultury. Spośród finalistów jury wybrało tych “najlepszych” i przyznało nagrody oraz wyróżnienia. Bezkonkurencyjna okazała się Iryna Ilchyshyn z Giżycka, która otrzymała nagrodę Grand Prix.

Pierwsze miejsce wyśpiewała Magdalena Chołuj z Kielc. Drugie miejsce należy do Julii Kaczmarczyk z Elbląga, natomiast na trzecim znalazła się Natalia Kawszyn z Kielc.

Wyróżnienia, w tym specjalne otrzymali:

– Nagroda Specjalna od Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie dla Idy Szebli z Bielawy – przepustka do II etapu warsztatowego Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych “Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie

– Nagroda Specjalna od producenta Marcina Kindla dla Oktawii Bernaś z Ornety – produkcja muzyczna + teledysk i wydanie singla oraz sesja fotograficzna Od Fundacji Zdanowicz Be Creative-Kreatywna Moc Pomagania

– Nagroda Specjalna od Sadowsky Music Group dla Dominiki Siwek z Kętrzyna – produkcja muzyczna, nagranie singla

– Wyróżnienia Specjalne: Jagoda Olejarz – Wschowa i Filip Rychcik – Zakroczym

– Wyróżnienie + Nagroda Dodatkowa dla Antoniny Bielinskiej z Kartuz – trymestr nauki w Akademii Talentów MamaMusicStudio

– Wyróżnienie: Kaja Frankiewicz – Sława i Aleksandra Jeznach – Kętrzyn

Koncert finałowy swoim recitalem uświetnił uwielbiany przez polską publiczność Robert Janowski. Na fortepianie towarzyszył mu Tomasz Filipczak. Janowski stanął także na czele składu jurorskiego, a obok niego obradowali producenci Marcin Kindla i Robert Sadowski, realizator dźwięku Ryszard Szmit oraz trenerka wokalna Anna Rybska.

  • Ilchyshyn Giżycka
  • Ilchyshyn Giżycka
  • Ilchyshyn Giżycka

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły