22 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Olsztyn. Nowy tramwaj z Turcji zaliczył już pierwszą stłuczkę

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Panorama, czyli nowy tramwaj z Turcji, nadal ma pecha. Kilka dni temu w pojazd uderzył samochód. Prezydent Olsztyna poinformował, że trwa ocenianie szkód i niewykluczone, że trzeba będzie ściągać części zamienne z Turcji. Innego zdania jest jednak MPK.

Jedna Panorama ma już za sobą pierwszą drobną usterkę. Jak informował Ukiel.info w połowie czerwca, kilka dni po wyruszeniu na olsztyńskie torowisko nowy tramwaj z Turcji uległ awarii zaraz za przystankiem “Andersa” w stronę centrum.

Pojazd z pasażerami w środku stał w bezruchu przez kilka minut. Okazało się, że system zgłosił problem z układem hamulcowym tramwaju. Po restarcie systemu przez motorniczego wszystko wróciło do normy.

W turecki tramwaj uderzył samochód

Pojazdy od Durmazlara, które przechodzą czasochłonne odbiory techniczne, nadal mają jednak pecha. Tym razem nowy tramwaj z Turcji miał stłuczkę z samochodem osobowym.

W rozmowie z lokalnym portalem (artykuł ukazał się dzisiaj 6 sierpnia) prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz powiedział, że trwa obecnie ocenianie strat i skali uszkodzeń.

– Jeżeli będą poważniejsze, to trzeba będzie ściągać części zamienne z Turcji. To może potrwać, co przełoży się na wydłużenie czasu wycofania uszkodzonego tramwaju z eksploatacji – stwierdził prezydent.

O skalę zniszczeń zapytaliśmy u źródła, czyli w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. Dowiedzieliśmy się, że do zdarzenia doszło 31 lipca, przed godz. 12 na rondzie przy dworcu PKP. Kierowca samochodu, który uderzył w tramwaj, został ukarany mandatem.

– Na szczęście nie doszło do poważnych uszkodzeń i nie ma potrzeby wymiany żadnej części, a jedynie polakierowania. Serwis Durmazlara naprawił szkodę od ręki – powiedział nam Cezary Stankiewicz, rzecznik MPK w Olsztynie.

Od autora

Prezydent Olsztyna zasiał ziarno niepokoju, ale wszystkie wątpliwości rozwiał na szczęście rzecznik olsztyńskiego MPK. Szkoda jednak, że prezydent i przedstawiciele MPK (jednostka miejska!) nie mówią jednym głosem. A może tak po prostu musi być?

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły