27 C
Olsztyn
sobota, 25 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Nowy wiceprezydent Olsztyna zaczyna wkrótce urzędowanie

Musisz przeczytać

Koalicja Obywatelska przedstawiła prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi swojego kandydata na jego I-go zastępcę. I ten go zaakceptował. 

Na początku maja miejskie struktury PO w Olsztynie cofnęły rekomendację dla wiceprezydenta Ryszarda Kucia. Odpowiada on m.in. za transport i komunikację w mieście. Powodów było kilka. – To brak inicjatywy i pomysłów na miasto – mówi jeden z lokalnych działaczy PO. – To także brak zaangażowania i kłopoty z komunikacją na linii prezydent-nasz klub

Po cofnięciu rekomendacji Piotr Grzymowicz wręczył Ryszardowi Kuciowi wypowiedzenie i powierzył jego obowiązki Halinie Zaborowskiej-Boruch. Funkcję pierwszego prezydenta objęła natomiast Ewa Kaliszuk, także przedstawicielka Platformy Obywatelskiej.

Jak już wcześniej napisaliśmy, nowy wiceprezydent miał zostać powołany na początku czerwca po powrocie prezydenta Piotra Grzymowicza. I, jak się dowiedzieliśmy, tak się stało. Nowym wiceprezydentem został dyrektor Wydziału Infrastruktury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Olsztynie – Grzegorz Wieczorek. Pracę na nowym stanowisku ma rozpocząć w przyszłym tygodniu. – To osoba doświadczona, jeżeli chodzi samorząd i jego zarządzanie – mówi nasz rozmówca z PO.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły