16 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Notatki z lochu, czyli zwierzenia duszy w czasie izolacji

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Najnowszą, internetową propozycją Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie jest słuchowisko Zuzanny Bartoszek “Notatki z lochu”. Za nami premiera pierwszego odcinka, zatytułowanego “Smok ze Słońca w pociągu”.

Z powodu koronawirusa wiele wydarzeń przeniosło się do internetu. Ciekawą propozycję dla głodnych kultury ma również olsztyński MOK. Jesteśmy po premierze pierwszego odcinka “Notatek z lochu” – słuchowiska Zuzanny Bartoszek.

To oryginalny opis izolacji. W pierwszej części tekstowi czytanemu przez autorkę towarzyszy obraz wnętrza pociągu. Słyszymy o Berlinie, Szanghaju, Londynie, wymyślonych kochankach. “Notatki z lochu” są wewnętrzną podróżą, odsłaniającą słabości duszy.

Zuzanna Bartoszek urodziła się w 1993 roku w Poznaniu. Zajmuje się poezją, rysunkiem i malarstwem. Brała udział w wielu wystawach, między innymi w MSN Warszawa, Kevin Space w Wiedniu, Cell Project Space w Londynie, Kunsthalle w Zurychu. Jej wiersze były publikowane w czasopismach “Twórczość”, “Dwutygodnik”, “Lampa”, “Czas Kultury”, “Biuro Literackie” czy “Fabularie”. W 2016 roku, nakładem wydawnictwa Disastra, ukazał się jej debiutancki zbiór wierszy “Niebieski Dwór”.

Słuchowisko “Notatki z lochu” Zuzanny Bartoszek ma trzy części. Kolejne odsłony zaplanowano na 14 i 21 maja.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły