27 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Mieszkaniec Olsztyna groził kasjerce nożem. W ręce policjantów wpadł jeszcze w sklepie [WIDEO]

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę rozboju w sklepie w Olsztynie. 39-latek, wymachując nożem, zażądał od kasjerki wydania gotówki oraz alkoholu wraz z napojem. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Przeczytaj również: Matka z dzieckiem na ręku okradła inną matkę. W szpitalu…

Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę rozboju. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w jednym ze sklepów w Olsztynie.

Groził kasjerce nożem

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna wszedł do sklepu i w pewnym momencie zaczął grozić kasjerce nożem. Zażądał od niej gotówki, a także alkoholu wraz z napojem. Przerażona kobieta oddała napastnikowi 1200 zł oraz wszystkie produkty, po czym uciekła zza lady.

W tym samym czasie obsługa sklepu powiadomiła o zdarzeniu olsztyńskich policjantów. Na zaistniałą sytuację zareagowała także kierowniczka sklepu, która widząc zagrożenie wyprowadziła z obiektu klientów, a następnie zaopiekowała się pokrzywdzoną kasjerką.

Już po chwili funkcjonariusze dotarli na miejsce i zatrzymali mężczyznę, który postanowił w sklepie wypić skradziony alkohol. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Olsztyna, który trafił do policyjnego aresztu. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

Badanie alkomatem wykazało blisko pół promila alkoholu w jego organizmie. 39-latek usłyszał już zarzut dokonania rozboju przy użyciu noża. Mężczyzna przyznał się do winy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności – informuje Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W poniedziałek, na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ.

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olsztyn. Ze stadionu trafił prosto do policyjnego aresztu
10 miesięcy temu

[…] Przeczytaj również: Mieszkaniec Olsztyna groził kasjerce nożem. W ręce policjantów wpadł jeszcze w sklepie [WIDEO] […]

Olsztyn. Ukradł karton piwa. Uciekając, potknął się, upadł i potłukł butelki
10 miesięcy temu

[…] Przeczytaj również: Mieszkaniec Olsztyna groził kasjerce nożem. W ręce policjantów wpadł jeszcze w sklepie [WIDEO] […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły