26 C
Olsztyn
piątek, 24 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Miasto ma kłopot z wykonaniem ważnego remontu w Aquasferze

Musisz przeczytać

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie szuka wykonawcy ważnego remontu w Aquasferze. Właśnie minął termin składania ofert. 

Sprawa dotyczy remontu posadzek w garażach Aquasfery. Dochodzi tam do przecieków. Wynika to z ekspertyzy technicznej zleconej przez ratusz.

W grę wchodzi występowanie deformacji płyt posadzki – unoszenia krawędzi i naroży o ponad 2 mm. Powodują one utrudnienia dla przepływu wody, która zalega w nieckach i nie może odpłynąć do odwodnienia liniowego – czytamy w dokumencie. Deformacje płyt posadzki spowodowane są słabą pielęgnacją betonu. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, administrator obiektu, rozpisał w tej sytuacji przetarg na wykonanie niezbędnych prac. Na ten cel zarezerwował 1,7 mln zł brutto. 17 czerwca minął termin składania ofert. Przetarg zakończył się fiaskiem. Nie zgłosiła się żadna firma.

Pocieszeniem są wyniki innego przetargu. Dotyczy naprawy dachu. Termin składania ofert w przetargu na “Modernizację dachu płaskiego WCRS Aquasfera” wyznaczono na 15 czerwca. Zamawiający – Ośrodek Sportu i Rekreacji, administrator obiektu – właśnie opublikował wyniki ich otwarcia. Z podanych informacji wynika, że do wykonania prac zgłosiły się trzy firmy. Wszystkie pochodzą z Olsztyna.  Najdroższą ofertę złożyła firma Handlowo-Usługowa ARKO-ROL – to kwota ponad 1,3 mln zł brutto. Najniższą – firma Straton Group – około 1 mln zł brutto. 

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły