24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Kętrzyn bliżej darmowej komunikacji, w Olsztynie tylko uczniowie i uprzywilejowane grupy

Musisz przeczytać

W Kętrzynie trwają przygotowania do uruchomienia bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców. W Olsztynie można tylko o tym pomarzyć. 

Uruchomienie bezpłatnej komunikacji w Kętrzynie wiąże się z zakupem nowoczesnych autobusów elektrycznych. Zakup „elektryków” wraz ze stacjami ładowania jest możliwy dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 6,4 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Łączna wartość projektu wynosi niemal 8 mln zł.

Samorządowcy z Kętrzyna podpisali umowę na dostawę „elektryków” z firmą Busnex, oficjalnym przedstawicielem marki Yutong w Polsce. Na ulice Kętrzyna wyjadą cztery autobusy Yutong E10, a w ramach kontraktu zostaną także zainstalowane dwie stacje do ich ładowania. – Do kętrzyńskiej floty dołączą pojazdy, które należą do czołówki najnowocześniejszych autobusów elektrycznych na świecie – tłumaczy Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. – Mieszkańcy Kętrzyna, już od stycznia 2023 roku będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Planujemy rozbudowę linii, a także zwiększenie liczby połączeń wraz z większą częstotliwością poruszania się, gdy flotę powiększymy o kolejne dwa pojazdy.

W Olsztynie mieszkańcy mogą pomarzyć tylko o darmowej komunikacji. Z takiego przywileju korzystają m.in. uczniowie olsztyńskich szkół. I trzeba pamiętać, że prezydent Piotr Grzymowicz długo opierał się przed wprowadzeniem takiego rozwiązania. Tak jak za każdym razem, tłumaczył się brakiem pieniędzy. Ostatecznie, po naciskach radnych, wprowadzono ją od 1 września 2019. 

Z darmowej komunikacji w Olsztynie korzystają także m.in. emeryci i renciści.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły