20 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Jest mazurek, teraz czas na warmiaczka. Najlepszy wypiek będzie promował Warmię

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Pieczecie ciasta? Wymyślcie przepis, a być może wasz wypiek będzie jadła cała Warmia. Bo najlepszy warmiaczek trafi na sklepową półkę i będzie promował region. Do zabawy zaprasza Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

– Jest już wielkanocny mazurek, więc uznaliśmy, że czas najwyższy, aby w książkach kulinarnych pojawił się również warmiaczek i to nie tylko wielkanocny – mówi Joanna Michalska, wicestarosta olsztyński. – Zachęcamy więc wszystkich do podzielania się przepisem na pyszny wypiek, który będzie smakołykiem na co dzień i od święta. Ciasto, którym będzie się zajadać cała rodzina.

Najlepszy wypiek trafi do sklepów na Warmii

Olsztyńskie starostwo czeka na autorskie przepisy warmiaczka i zdjęcia gotowych frykasów. Warunek jest tylko jeden – przepis musi być inspirowany kuchnią warmińską.

Warto też podkreślić, że jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Bo wypiek może być słodkim ciastem albo wytrawnym smakołykiem. Jedno jest pewne: nadchodzące święta wielkanocne to dobra okazja, aby przetestować kuchenne pomysły. Upiec i dać posmakować rodzinie, a później wysłać przepis i wziąć udział w zabawie.

Warmiaczek to kolejna odsłona promocji naszego regionu, który cały czas pozostaje w cieniu Mazur – zaznacza Joanna Michalska. – Tymczasem Warmia z pewnością zasługuje na dużo większe uznanie, bo jest krainą wyjątkową.

Na autorów najciekawszych – w opinii jury i internautów – propozycji czekają też nagrody ufundowane przez Powiat Olsztyński i PSS Społem w Olsztynie. Co więcej, Społem deklaruje również, że warmiaczek-zwycięzca trafi na półki w ich sieci sklepów spożywczych. A tym samym stanie się też produktem promocyjnym Warmii.

Zgłoszenia należy przesłać do 11 kwietnia mailem na adres: [email protected] W treści zgłoszenia powinny znaleźć się również dane autora: imię i nazwisko, adres i numer telefonu kontaktowego. Przesłanie przepisu na wypiek jest również jednoznaczne z akceptacją regulaminu zabawy.

Więcej informacji na stronie Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły