20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Jak ściągnąć dzieci z domowej kanapy?

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Każdy z nas powinien mieć co najmniej godzinę ruchu dziennie – czy to poprzez rygorystyczny aerobik, czy inną aktywność fizyczną. Dzięki tym sugestiom być może uda ci się ściągnąć dzieci z kanapy.

Dawaj przykład

Dorosłym trudno jest pogodzić pracę z rodziną, więc dodanie do tego aktywności fizycznej może wydawać się niemożliwe. Prawda jest taka, że od najmłodszych lat ludzie uczą się postępować zgodnie z tym, co widzą. Jeśli zauważą, że osoby z ich otoczenia zawsze śpią do późna i niezdrowo się odżywiają, zaczynają się uczyć, że to normalne sposoby na życie. To jest proste i oczywiste.

Powiedzenie “praktykuj to, co głosisz” nigdy nie było bardziej aktualne. Nie możesz oczekiwać od innych, że będą się angażować w działania, w których sam nie chcesz uczestniczyć. Skup się na swoich codziennych działaniach i wprowadź zmiany, jeśli nie jesteś wystarczająco aktywny jako rodzic.

Zabawa w domu

Wiele dzieci nie lubi wychodzić na dwór, kiedy na ekranie telewizora leci ich ulubiony program. Dlatego, aby być bardziej aktywnym jako rodzina, musicie wykazać się kreatywnością. Wybierzcie jakiś sport lub inną aktywność i zmieńcie zasady tak, abyście mogli bawić się w domu. Nawet samo rzucanie piłką tam i z powrotem między sobą jest dobrym ćwiczeniem i pomaga w utrzymaniu równowagi.

Zasadź ogród owocowo-warzywny

Ogrodnictwo to doskonała forma ćwiczeń, która zapewnia zarówno trening siłowy, jak i cardio. Wyrywanie chwastów i kopanie dołków pomoże zbudować siłę górnych partii ciała, a przy okazji można pouczyć się trochę o warzywach i owocach.

Nauka o tym, skąd się biorą plus ciężka praca nad czymś sprawiają, że ludzie bardziej to doceniają. Ogrodnictwo może być świetnym sposobem na pokazanie dzieciom, skąd pochodzą te produkty i jak rosną. Najlepsze jest to, że można również spożywać te owoce i warzywa, a dzięki temu zastosować bardziej pożywną dietę.

Co miesiąc wybieraj nową przygodę

Zrób listę różnych rzeczy, które ty, twój współmałżonek i twoje dzieci chcecie zrobić wspólnie. Następnie powycinaj te czynności i umieść je w misce lub kapeluszu. Raz w miesiącu wybierzcie jedną rzecz.

Może to być cokolwiek – wizyta w zoo po wyjście na plażę. To może stać się rodzinną tradycją, a jedyną zasadą jest to, że musi to być coś aktywnego. Coś, co sprawi, że wszyscy będą się ruszać i dobrze bawić. 

Chociaż bycie aktywnym jest ważne dla wszystkich członków rodziny, trzeba wiedzieć, kiedy zrobić sobie przerwę i pozwolić na bardziej leniwe dni. Czasami trzeba pozwolić ciału odpocząć i zregenerować siły. Musi być zachowana równowaga, więc uważajcie, żeby nie przesadzić!

skip

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły