24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Hania za własne pieniądze kupiła wodę pacjentkom olsztyńskiej ginekologii

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Hania, uczennica Szkoły Podstawowej nr 22 w Olsztynie, wsparła Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Za własne pieniądze kupiła prawie 80 litrów wody, które trafiły do pacjentek.

Skromna, uśmiechnięta i pomysłowa. Jej marzeniem jest architektura. Już udowodniła, że w każdym wieku można pomagać tym, którzy wsparcia potrzebują najbardziej.

Hania jest uczennicą szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 22 w Olsztynie. Dziewczynka postanowiła wesprzeć chorych z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Żołnierskiej. Z zarobionych przez siebie pieniędzy sfinansowała kupno niemal 80 litrów wody.

– Pieniądze zdobyłam ze sprzedaży plastikowych nakrętek – mówi Hania. – W zorganizowaniu ich sprzedaży oraz kupna wody pomogli mi rodzice.

Pomysłowość i wrażliwość Hani wzruszyła władze Olsztyna. Wiceprezydent Ewa Kaliszuk zaprosiła dziewczynkę, jej rodziców i przedstawicieli szkoły do ratusza.

– Dziękuję Ci za Twoją niezwykłą postawę – powiedziała Ewa Kaliszuk. – To bardzo budujące, że mamy w Olsztynie tak wspaniałą młodzież.

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego trafiły łącznie 24 półlitrowe oraz 66 litrowych butelek. zostały przekazane pacjentkom Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Oddziału Ginekologii Onkologicznej.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły