22 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Dzięki reakcji 14-latka uratowano psa, pod którym załamał się lód

Musisz przeczytać

Strażacy z Dobrego Miasta uratowali psa, pod którym na Jeziorze Łęgnowskim w powiecie olsztyńskim załamał się lód. Zwierzę przeżyło dzięki 14-latkowi, który powiadomił dorosłych.

Do zdarzenia doszło na Jeziorze Łęgnowskim w miejscowości Łęgno. Strażacy ochotnicy z Dobrego Miasta dostali informację od dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. W wodzie topił się pies, pod którym załamał się lód.

Akcja ratowania psa, pod którym załamał się lód

Kiedy strażacy dojechali na miejsce, około 70 metrów od linii brzegowej dostrzegli topiącego się psa.

– Działania ratownicze polegały na dotarciu do tonącego psa, jego podjęciu oraz transporcie na brzeg i zabezpieczeniu przed dalszym wychłodzeniem. Dodatkowo sprawdzono wskazany akwen wodny, czy nie ma osób poszkodowanych – poinformowali na Facebooku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrym Mieście.

W akcji ratowniczej brały udział dwa zastępy z dobromiejskiej jednostki OSP. Strażacy na Facebooku podziękowali też 14-latkowi z Łęgna, który pierwszy zauważył tonącego psa i poinformował dorosłych o zaistniałym zagrożeniu.

– Piotrek jest wielkim człowiekiem o wielkim sercu. Jego wzorowa postawa jest przykładem dla innych – napisali strażacy.

Na komentarz odpisała też jego mama, która jest także sołtyską Łęgna. – Jesteśmy dumni z naszego syna, za postawę bohaterską. Podczas naszej nieobecności wiedział, co ma zrobić. Jako mama Piotra jestem bardzo szczęśliwa – napisała pani Kinga.

Strażacy przetransportowali psa w bezpieczne miejsce, a później przekazali go właścicielom.


PRZECZYTAJ TAKŻE:

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ruszył proces myśliwego, który zastrzelił psa
8 miesięcy temu

[…] Przeczytaj również: Dzięki reakcji 14-latka uratowano psa, pod którym załamał się lód […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły