22 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Morderstwo w Olsztynie. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn [WIDEO]

Musisz przeczytać

Brutalne morderstwo przy ul. Synów Pułku w Olsztynie wstrząsnęło mieszkańcami. Policjanci zatrzymali właśnie trzech mężczyzn podejrzanych o śmiertelne pobicie 33-latka. Ukrywali się na Pomorzu.

To była jedna z tych spraw, w których policjanci z Olsztyna musieli przede wszystkim zdać się na intuicję. Dwóch podejrzanych mężczyzn uciekło bowiem na Pomorze. Funkcjonariusze najpierw dotarli jednak do 29-latka…

Morderstwo 33-latka w Olsztynie

Przypomnijmy, że 30 grudnia rano przypadkowy przechodzień zauważył przy ul. Synów Pułku w Olsztynie ciało młodego mężczyzny. Śledczy bardzo szybko ustalili dane zmarłego – okazał się nim 33-letni olsztynianin Rafał N. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała ponadto, że mężczyzna został zamordowany.

Świadczyły o tym m.in. krwiaki czaszkowo-mózgowe powstałe w wyniku silnych uderzeń w głowę i liczne rany na ciele 33-latka. Policjanci zabezpieczyli ślady z miejsca zbrodni i zajęli się ustalaniem przebiegu tego zdarzenia. A przede wszystkim rozpoczęli poszukiwania zabójców Rafała N.

Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

– Ze wstępnych informacji wynikało, że za tym brutalnym zdarzeniem stoi więcej niż jedna osoba. Śledczy dokładnie zbadali zarówno miejsce ujawnienia zwłok, jak również teren pobliskich ogródków działkowych. To tam, jak się ostatecznie okazało, podczas libacji alkoholowej rozegrał się dramat. Jednym z kluczowych dowodów było znalezienie i zabezpieczenie narzędzia zbrodni, którym była metalowa rurka.
Ukryli się na Pomorzu

Śledczy ustalili, że za brutalnym morderstwem w Olsztynie stoi najprawdopodobniej dwóch mężczyzn, prowadzących na co dzień koczowniczy tryb życia. W celu identyfikacji sprawców zabezpieczono m.in. nagrania z monitoringu.

Kilka dni później policjanci zatrzymali 29-latka, któremu przedstawili zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu. Szybko ustalili też dane dwóch kolejnych mężczyzn: 33- i 34-latka. Z ustaleń policjantów wynikało, że opuścili Olsztyn i w celu uniknięcia odpowiedzialności wyjechali na Pomorze. Zaledwie kilkanaście godzin od wprowadzenia ich danych do systemu informatycznego podejrzewani o zabójstwo zostali zatrzymani w Sopocie przez tamtejszych policjantów.

Mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa 33-latka.Za popełnione przestępstwo grozi im dożywocie. Odpowiedzialności nie uniknie również 29-latek, który odpowie za nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu. Grożą mu za to 3 lata więzienia.


Morderstwo 33-latka w Olsztynie – źródło: KMP w Olsztynie

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja majki
1 rok temu

W końcu coś się ruszyło wszyscy sprawcy powinni dostać dożywocie nawet ten 29 letni chłopak. Co stał i się patrzał jak tamtego leją.

Asia
1 rok temu

Boże….. Co się dzieje 😟

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły