22 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Drugie podejście do sprzedaży atrakcyjnej nieruchomości nad jeziorem

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Starostwo Powiatowe w Olsztynie już po raz drugi przymierza się do sprzedaży nieruchomości po byłym ośrodku wypoczynkowym w Łęguckim Młynie niedaleko Gietrzwałdu. – To idealne miejsce pod usługi turystyczne i sportowe, dlatego zależy nam, aby te tereny kupił ktoś z dobrym pomysłem – mówi starosta Andrzej Abako.

Łęgucki Młyn leży pomiędzy Gietrzwałdem a Łuktą. Tę malowniczą kolonię otaczają dwa jeziora – mniejsze Łęguty i większe Isąg. Nieopodal znajduje się jeszcze jedno jezioro Łoby, które z lotu ptaka przypomina rybę.

Drugie podejście do sprzedaży nieruchomości

W Łęguckim Młynie znajduje się także były ośrodek wypoczynkowy. I właśnie te tereny wystawiły na sprzedaż władze powiatu olsztyńskiego. Na działce, która zajmuje prawie 7,5 ha, znajdują się m.in. budynek hotelowo-gospodarczy “Czajka” o powierzchni użytkowej ponad 337 mkw., budynek mieszkalny “Słowik” (80,29 mkw.), budynek hotelowy “Orlik” (prawie 600 mkw.) czy willa ‘Mewa” (ponad 322 mkw.). Są też wartownia, bar i biuro, wiata z kominkiem i budka wartownicza, dwa pomosty czy kort tenisowy.

– Do tego dochodzą dwie studnie głębinowe, osadnik na nieczystości i dwa zbiorniki podziemne na paliwo. Nieruchomość jest uzbrojona w infrastrukturę techniczną obejmującą sieci: wodociągową – zasilaną z własnego ujęcia i hydroforni, elektroenergetyczną i kanalizacyjną – mówi Wojciech Szalkiewicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Wśród atutów wylicza też dobry dojazd do drogi wojewódzkiej, ogromny potencjał turystyczny i niebanalną historię tego miejsca.

Historia tego miejsca dodaje smaczku

Walory nieruchomości podkreśla też starosta Andrzej Abako.

– To miejsce z ogromnym potencjałem, dlatego zależy nam na jego sprzedaży komuś z dobrym pomysłem. Komuś, kto może tchnąć w nie nowe życie, przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarczego naszego powiatu – stwierdza Andrzej Abako.

I dodaje: – Historia w tle ze spędzającymi tu wolny czas dygnitarzami PRL-u dodaje na pewno smaczku tej nieruchomości, aczkolwiek samo położenie nad jeziorem, pośród lasów, w czystej okolicy, a jednocześnie w odległości zaledwie 30 km od Olsztyna to największe atuty Łęguckiego Młyna. 

Co również ciekawe, nieruchomość jest położona na terenie obszaru chronionego Krajobrazu Lasów Taborskich oraz w obszarze ptasim Natura 2000 – Dolina Pasłęki i obszarze siedliskowym Natura 2000 – Rzeka Pasłęka. Poza tym częściowo znajduje się w granicach rezerwatu przyrody – ostoja bobrów na rzece Pasłęce.

Na co powiat chce przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży?

Pięć hektarów działki stanowi las, a prawie 1,5 ha to grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych. Otoczenie stanowią tereny leśne, brzeg jeziora Łęguty oraz w oddali zabudowane grunty wsi Łęguty.

Teren, na którym znajduje się nieruchomość, nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jak mówią władze powiatu, istnieje natomiast wskazanie wykorzystania działek pod usługi turystyczne i sportowe.

Cena wywoławcza wynosi 3,5 mln zł. Przetarg odbędzie się 1 marca o godz. 10 w siedzibie starostwa przy pl. Bema 5 w Olsztynie. Pieniądze ze sprzedaży działki mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu drogowego.

sprzedaży nieruchomości
Fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Olsztynie
sprzedaży nieruchomości
Fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Olsztynie
sprzedaży nieruchomości
Fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Olsztynie

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły