16 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Drogie oferty na budowę węzła Olsztyn-Śródmieście. Co zrobią władze miasta?

Musisz przeczytać

Cztery firmy złożyły oferty na budowę węzła przesiadkowego Olsztyn-Śródmieście. Niestety, najkorzystniejsza z nich i tak jest wyższa niż kwota, jaką miasto planowało przeznaczyć na tę inwestycję.

Swoje oferty zgłosiły dwie firmy z Olsztyna i po jednej firmie z Dywit i Piaseczna. Najkorzystniejsza finansowo jest propozycja Przedsiębiorstwa Budowlanego Skorłutowski – nieco ponad 4,6 mln zł. Pozostałe oferty przekroczyły 5 mln zł, z czego najdroższa z nich wynosi około 5,7 mln zł.

Drogie oferty na budowę węzła Olsztyn-Śródmieście

Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie:

– Wszystkie złożone oferty przekraczają więc budżet zaplanowany na tę inwestycję. Kwota zapisana na realizację tego zadania wynosi 4,167 mln zł.

Brakuje około 433 tys. zł. Władze miasta mają więc dwa wyjścia. Jednym z nich jest na przykład przeznaczenie części pieniędzy ze sprzedanej za 21 mln zł działki przy ul. Głowackiego. Drugim wyjściem jest ponowne rozpisanie przetargu, ale nie ma pewności, że nowe oferty będą niższe. W dodatku kolejne postępowanie przetargowe oznacza też dodatkowe opóźnienia w realizacji inwestycji.

– Sprawdzamy obecnie, czy oferty, które do nas trafiły, są zgodne z określoną przez nas specyfikacją – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

I dodaje: – Później podejmiemy decyzję, czy postaramy się wygospodarować w budżecie niezbędna kwotę, czy ponownie rozpiszemy przetarg.

Inwestycja to nie tylko budowa węzła Olsztyn-Śródmieście

Inwestycja dotyczy budowy węzła przesiadkowego Olsztyn-Śródmieście i zagospodarowania terenu pomiędzy torami a ul. Partyzantów. Główny zakres prac dotyczy budowy jezdni i chodników, umożliwiających dotarcie do przystanku kolejowego, jak również do zlokalizowanego w ciągu ul. Partyzantów przystanku komunikacji miejskiej.

Teren zostanie zagospodarowany w taki sposób, aby utworzyć park z elementami upamiętniającymi dawny cmentarz ewangelicki. Nekropolia istniała od 1873 roku, a odkryto ją w 2018 roku w trakcie przebudowy ul. Partyzantów. Powstanie więc m.in. Pawilon Pamięci, lapidarium i specjalne ścianki.

Nie zabraknie też małej architektury, miejsc postojowych typu Kiss&Ride i miejsc do montażu stacji roweru miejskiego. Ponadto wykonawca wybuduje i przebuduje podziemną infrastrukturę. Pojawią się również lipy drobnolistne, tuje, grab pospolity czy bluszcz.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
1 rok temu

Odzyskać te ogromne pieniądze które dano Helperowi i agentowi Tomkowi!!!!!!!!!!!

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły