24 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Depilacja laserowa – jak działa, skuteczność, przeciwwskazania

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Wiele kobiet marzy o tym, aby usunąć ze swojej skóry nadmierne owłosienie. Samodzielne działania mogą okazać się czasochłonne i niewystarczające. W takim przypadku warto postawić na profesjonalne usługi. Rozwiązaniem może być depilacja laserowa.

Co najważniejsze, usługi z zakresu depilacji realizowane są na wielu partiach damskiego ciała, np. w okolicach pach, bikini, na nogach, szyi czy też klatce piersiowej. Panie same wybierają sobie zakres usług, z którego chcą skorzystać i przy okazji poprawić sobie samopoczucie.

Depilacja laserowa – jak działa?

Laserowa depilacja jest odpowiedzialna za usuwanie nadmiaru włosków z ludzkiej skóry. Wykorzystuje się do tego specjalną wiązkę światła, które przenika do skóry, a następnie niszczy mieszki włosowe. Cały zabieg jest bezbolesny, więc usuwanie owłosienia stało się w ostatnim czasie bardzo modnym zabiegiem. Dla pań to jeden z najkorzystniejszych sposobów na usunięcie włosków, a przy okazji bardzo duża wygoda. Nie trzeba siedzieć długimi minutami w łazienkach, lecz dać dojść do głosu specjalistkom z branży zabiegów estetycznych.

Najkorzystniejsze rezultaty depilacja owłosienia niesie na ciemnych włoskach, które pojawiają się na jasnej skórze. Dzieje się tak z tego względu, iż laser działa na czarny pigment zwany melaniną. Włoski przestają odrastać, a panie zyskują pełen spokój i stają się atrakcyjniejsze. Przydaje się to np. podczas regularnych wizyt na basenie lub też na siłowni. Oczywiście korzystają na tym wszystkie kobiety, które lubią przebywać w upalne dni na plaży.

Epicentrum Olsztyn to miejsce, w którym można zdecydować się na profesjonalne przeprowadzenie depilacji laserowej. Zabieg jest w stu procentach bezpieczny i w pełni satysfakcjonujący. Jak widać, warto odwiedzić Olsztyn i usunąć nadmierne owłosienie z twarzy, rąk oraz wielu innych miejsc. Epicentrum posiada w tym zakresie niezbędne doświadczenie oraz bazuje na nowoczesnym i sprawdzonym sprzęcie.

Fot. Pixabay
Depilacja laserowa a skuteczność działania

Poddając się zabiegowi depilacji laserowej, wiele pań zastanawia się oczywiście nad skutecznością działania. W tym przypadku nie ma się czego obawiać, bo depilacja laserowa zakończy się pełnym sukcesem. Co najważniejsze, zabieg powinien być kilka razy powtórzony, dla wzmocnienia zaistniałych efektów.

Taka konieczność wynika z kilku prostych czynników, przede wszystkim z tego, że włoski mają tendencję do odrastania. Światło laserowe jest w stanie zniszczyć mieszki włosowe jedynie w aktywnej fazie wzrostu. Fazy te ulegają zmianom, dlatego laserowa depilacja powinna być regularnie powtarzana. O wszystkim klientki zostaną poinformowane przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników Epicentrum Olsztyn. Zaleca się przeprowadzenie minimum 4 takich zabiegów, aby mieć pewność, że skuteczność usługi będzie stała na bardzo wysokim poziomie. To gwarancja sukcesu, dzięki czemu kobiety poczują się pewnie i przestaną czuć skrępowanie na basenie.

Usuwanie owłosienia powinno być powtarzane w odstępach od 4 do 12 tygodni. Po czterech zabiegach panie zauważą u siebie:

  • efekt jedwabistej oraz bardzo gładkiej skóry,
  • całkowity brak owłosienia w wybranych partiach ciała.

Zdarza się tak, że pojedyncze włoski mogą z czasem odrastać, dlatego korzystnym wyborem jest wykonanie tzw. zabiegu przypominającego. Robi się to raz do roku lub raz na dwa lata. Taka depilacja owłosienia zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających klientek.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Nie wszystkie osoby mogą odwiedzić Olsztyn i zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej w klinice Epicentrum. Istnieją pewne przeciwwskazania, które należy absolutnie respektować, a są wśród nich:

  • bardzo opalona skóra,
  • nowotwory,
  • ciąża,
  • przyjmowanie leków, które mogą negatywnie zareagować na światło laserowe,
  • wszelkie infekcje bakteryjne i wirusowe,
  • stosowanie samoopalaczy,
  • bardzo jasne włosy (np. blond i rude), ponieważ skuteczność zabiegu może być mało satysfakcjonująca.

Jak widać, depilacja laserowa nie jest dla wszystkich, ale jeśli tylko jest to możliwe warto zdecydować się na taki krok i przeprowadzić kompleksowe usuwanie owłosienia. Oddanie się w ręce specjalistów sprawi, że panie raz na zawsze przestaną zajmować się problemem nadmiernie owłosionego ciała i zauważą, iż są atrakcyjne. Depilacja owłosienia wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, np. wcześniejszego odstawienia retinoidów. Oprócz tego należy unikać solarium (do kilku tygodni przed usługą) i około miesiąc przed zabiegiem zaprzestać tradycyjnej depilacji.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły