29 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Bezlitosne petardy Węgra na starcie. Zbigniew Staniszewski drugi

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Olsztynianin Zbigniew Staniszewski jadący w Fordzie Fiesta RX zajął drugie miejsce podczas pierwszej w tym sezonie eliminacji mistrzostw Polski w rally crossie, która odbyła się na torze w Słomczynie.

Były to wyścigi eliminacyjne nie tylko mistrzostw kraju, ale również mistrzostw Europy strefy centralnej. W finałowych zmaganiach aktualny mistrz Polski nie dał rady pokonać Lajosa Gyulę, który ścigał się w Peugeocie 208 RX. Trzecia lokata przypadła Marcinowi Wicikowi (Ford Focus RX).

– W finałowym wyścigu miałem niestety problem z dobrym startem i trzeba było przyjąć na klatę porażkę. Mamy więc nad czym pracować – powiedział Zbigniew Staniszewski.

I dodał: – Lajos Gyula to bardzo szybki kierowca. Jego starty to były prawdziwe petardy. Nasze doświadczenie, pedantyczna jazda i piekielnie mocny samochód pozwalały nam odrabiać straty i wygrać z nim biegi eliminacyjne, ale w wielkim finale pokazał klasę. Ważne jest, że prowadzę w mistrzostwach Polski i to z dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami.

*** *** ***

Wyniki I rundy w Słomczynie

1. Lajos Gyula (Węgry), Peugeot 208 – 5:12,035

2. Zbigniew Staniszewski, Ford Fiesta RX – 5:15,048

3. Marcin Wicik, Ford Focus RX – 5:19,223

4. Maciej Manejkowski, Ford Fiesta – 5:21,007

5. Lukas Cerveny (Czechy), Skoda Fabia – 5:30,053

6. Marcin Gagacki, VW Polo – 5:52,97

eljot

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły