7 C
Olsztyn
wtorek, 17 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Awaryjne pompowanie ścieków w Olsztynie. Utrudnienia w ruchu na alei Sikorskiego

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W rejonie alei Sikorskiego i ulicy Dywizjonu 303 w Olsztynie trwa awaryjne pompowanie ścieków. W miejscu prowadzonych robót występują utrudnienia w ruchu samochodowym.

Portal Bezpieczny Olsztyn poinformował o awarii w poniedziałek przed godz. 14. Jednak okoliczni mieszkańcy powiedzieli nam, że pracownicy olsztyńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji byli obecni na miejscu już w niedzielę wieczorem.

Jak czytamy w komunikacie, w rejonie alei Sikorskiego i ulicy Dywizjonu 303 doszło do awarii kanalizacji sanitarnej i trwa awaryjne pompowanie ścieków. W miejscu prowadzonych robót występują utrudnienia w ruchu, ponieważ robotnicy zajęli fragment ulicy. Pracownicy PWiK zwęzili do jednego pasa przejazd aleją Sikorskiego w kierunku centrum – na wysokości Zielonych Tarasów, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Dywizjonu 303.

Nie wiadomo, jak długo potrwa jeszcze usuwanie awarii.

Niektórzy mieszkańcy początkowo myśleli, że doszło do kolejnej awarii sieci wodociągowej. Niedawno, bo 23 września, do podobnej doszło około 200 metrów dalej – na wysokości siedziby Eranova. Wtedy wody w kranach co prawda nie zabrakło, ale za to pół Olsztyna stało w korku, bo do awarii doszło w porannych godzinach szczytu komunikacyjnego, a woda uszkodziła latarnię i zamknięto przejazd w kierunku centrum.

Z kolei 21 września podczas prac związanych z budową drugiej linii tramwajowej robotnicy uszkodzili magistralę wodociągową w rejonie ulic Krasickiego i Wańkowicza. Wody nie było na czterech osiedlach: Mazurskim, Jarotach, Nagórkach i Brzezinach.

Aktualizacja – 21 października, godz. 12

Anita Chudzińska, rzeczniczka PWiK w Olsztynie:

– Od kilku dni awaria kanalizacji sanitarnej, polegająca na zarwaniu kanału sanitarnego o średnicy 300 mm, jest usuwana przez firmę zewnętrzną. Prace są o tyle skomplikowane, gdyż kanał sanitarny biegnie na głębokości około 5 m, a dodatkowo w jego pobliżu są dwie magistrale wodociągowe o średnicy 500 i 600 mm, zasilające w wodę południowe dzielnice Olsztyna. Ścieki będą pompowane do czasu naprawy uszkodzonego kolektora sanitarnego.

awaryjne pompowanie ścieków
Fot. Mateusz Przyborowski
awaryjne pompowanie ścieków
Fot. Mateusz Przyborowski

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły