22 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Aquasfera się sypie? Kolejny remont

Musisz przeczytać

Ośrodek Sportu i Rekreacji, administrator Aquasfery zleca kolejny remont obiektu. Tym razem chodzi o odnowienie posadzki garaży podziemnych. 

Okazuje się, że w garażach Aquasfery dochodzi do przecieków. Potwierdza to wykonana ekspertyza techniczna. – Występują deformacje płyt posadzki – unoszenia krawędzi i naroży o około 2.3 mm. Powodują one utrudnienia dla przepływu wody, która zalega w nieckach i nie może odpłyną do odwodnienia liniowego. Deformacje płyt posadzki spowodowane są słaba pielęgnacja betonu (duży skurcz betonu). Deformacje płyt są zwiększane dodatkowo poprzez różna podatność stropu w strefie przysłupowej (mniejsze deformacje) i w strefie pola między-słupowego (większe deformacje) – czytamy w dokumencie. 

Jego autorzy dodają, że wskutek obciążenia płyt kołem samochodu, może dochodzić do złamań jej krawędzi i naroży. 

Jego autorzy nie mają wątpliwości, co jest przyczyną tego stanu rzeczy. – Przyczyna występujących wad i uszkodzeń są błędy projektowe i wykonawcze – podkreślają. 

Zalecają do wyboru jeden z dwóch wariantów. Wskazują, który powinien zostać wzięty pod uwagę.  – Jest to naprawa kompleksowa, która przewiduje naprawę przecieków przez dylatacje oraz przejścia przez strop rur odwodnienia liniowego. W tym wariancie usuwa się skutki i przyczyny zawilgoceń ścian i słupów. W tym celu należy wyciąć posadzkę stropu w odległości 0.5 m wokół słupów i ścian. Ze względów wykonawczych i estetycznych przewiduje się całkowita wymianę warstw wykończeniowych – zalecają autorzy ekspertyzy technicznej. 

I właśnie na podstawie tego wariantu OSiR zleca remont posadzek. Mają one zakończyć się do 30 listopada, co spowoduje wyłączenie garaży z użytkowania. Przypomnijmy, że to nie jedyny remont, który czeka Aquasferę. Kolejny dotyczy naprawy dachu, którego elementy uległy zawilgoceniu.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły