30 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Prezydent Grzymowicz krytykowany w Sejmie RP

Musisz przeczytać

Piotr Grzymowicz jako prezydent Olsztyna zarabia ponad 20 tys. zł miesięcznie. To więcej niż prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy, zarabia ok. 18 tys. zł.

Posłanka Paulina Matysiak z partii Razem, z mównicy sejmowej skrytykowała włodarza miasta.

Prezydent Olsztyna to nie jest jedyny prezydent miasta, który prowadzi radykalną politykę oszczędzania na mieszkańcach i na pracownikach jednostek samorządowych, którzy zarabiają grosze od lat. Włodarze Olsztyna prowadzą dramatyczną politykę oszczędności na pensjach osób zatrudnianych przez samorząd, a także skąpią środków na kulturę, sport czy działalność obywatelską – przyznała Paulina Matysiak.

Dodała, że prezydent zarabia niemal 20 tys. zł, a średnia płaca w urzędzie miasta, w Biurze Rady Miasta wynosi 3600 zł brutto, a inspektor z Wydziału Geodezji zarabia 3200 zł brutto.

Z kolei Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Olsztyna, zaznaczyła, że średnie wynagrodzenie pracowników ratusza, z wyłączeniem kierownictwa, wynosi 4650 zł.

Przypomnijmy, że Związek Zawodowy „Symetria”, zrzeszający pracowników urzędu miasta jest od dłuższego czasu w sporze zbiorowym z władzami miasta, bo starają się m.in. o większe wynagrodzenia czy bardziej przejrzysty system awansów.

Głośno mówimy o niesprawiedliwości i nic nas nie powstrzyma. Liczymy, że po trzytygodniowym urlopie prezydent nabrał sił na kolejne spotkanie z nami – przyznają urzędnicy.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tobiasz
19 dni temu

Akurat lewica pierwsza wyciąga łapę po nie swoje pieniądze

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły