32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

ZDZiT w Olsztynie: ulice i chodniki odśnieżane są nieprzerwanie

Musisz przeczytać

Jest godzina 11, ale cały czas informujecie nas o trudnych warunkach na ulicach i chodnikach. Pytamy ZDZiT w Olsztynie.

Od rana piszą do nas zdenerwowani czytelnicy. Informują, że w niektórych miejscach chodniki wciąż są zasypane. “Spacer z wózkiem do żłobka to jakiś dramat. Blisko godzinę, w normalnych warunkach zajmuje mi to kilkanaście minut” – napisała pani Joanna. Łatwego życia nie mają też kierowcy, którzy mówią o trudnych warunkach na olsztyńskich ulicach.

ZDZiT w Olsztynie informuje

Co na to ZDZiT w Olsztynie? – Prace przy odśnieżaniu prowadzone są nieprzerwanie, dotyczy to również chodników – mówi nam Michał Koronowski, rzecznik olsztyńskich drogowców.

Przypomina przy tym, że chodniki znajdujące się na terenach wspólnot mieszkaniowych czy prywatnych posesjach powinien odśnieżać ich zarządca.

ZDZiT w Olsztynie informuje ponadto, że w związku z wystąpieniem intensywnych opadów śniegu oraz w celu zapewniania ciągłości ruchu ciężki sprzęt do odśnieżania pracował od godz. 19 w środę.

Michał Koronowski:

– Przez całą noc w prace zaangażowanych było m.in. 7 solarek, 4 piaskarki, 4 pługi ciężkie oraz 4 ciągniki z pługiem. W pierwszej kolejności maszyny zostały skierowane na ulice tzw. I i II kolejności. Z uwagi na znaczny przyrost pokrywy śnieżnej oraz spadek temperatury poniżej -4 stopni Celsjusza ulice posypywane były także solą drogową.
Zima w Olsztynie

Zlecone zostało ponadto płużenie chodników, przejść dla pieszych, terenów poza pasami drogowymi i odśnieżenie z posypaniem schodów terenowych i przestanków.

– Tylko do godz. 7 w czwartek zużyto ponad 157 ton soli drogowej, blisko 31 ton mieszanki piasku z solą oraz ponad 10 ton samego piasku – mówi Michał Koronowski.

Zobacz:

* Do trzeciej kolejności zalicza się wszystkie pozostałe ulice i drogi, poza pierwszą i drugą kolejnością, zrządzane przez Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Także odcinki ulic zaliczonych do pierwszej i drugiej kolejności, które nie znajdują się w głównych ciągach ulic, zalicza się do trzeciej kolejności.


PRZECZYTAJ TAKŻE:

Więcej artykułów

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
1 rok temu

Taaa, a Zielona Górka tak zasypana, że ledwo można przejechać, a mniejsze i niższe auta się zakopują…

Rzecznik
1 rok temu

ZDZiT w Olsztynie w sposób wzorcowy odśnieża wszystkie chodniki. Jesteśmy w czołówce krajowej a nawet światowej. Liczba opadów z roku na rok maleje.

Olsztyniak
1 rok temu

Zapraszam na Rataja -zaplecze Stokrotki na Wojska Polskiego podatki to miasto bierze od właścicieli garaży i nieruchomości ale jak mieszkam tam 20 ponad lat nigdy nie widziałem by ktoś to odśnieżał…

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły