29 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Zapadła decyzja w sprawie tegorocznej Kortowiady

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W tym roku znowu nie będzie Kortowiady – taką informację przekazał we wtorek Samorząd Studencki UWM w Olsztynie. “Nie jesteśmy w stanie zorganizować wydarzenia w tradycyjnej formie” – napisano w komunikacie. Możliwe jednak, że juwenalia odbędą się w wersji online.

Studenci olsztyńskiej uczelni już drugi raz z rzędu muszą obejść się smakiem – w tym roku również nie będzie Kortowiady. Poinformowała o tym Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego.

Ten rok również bez Kortowiady

Niestety nie jesteśmy w stanie zorganizować wydarzenia w tradycyjnej formie, które byłoby dla wszystkich bezpieczne. Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze, dlatego nie możemy nikogo narazić na jego utratę. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy organizacja tak dużego wydarzenia będzie możliwa, ponieważ przepisy dotyczące imprez masowych i obecna sytuacja nie są optymistyczne” – napisano w komunikacie na Facebooku.

Wszyscy, którzy w ubiegłym roku kupili bilety na olsztyńskie juwenalia i przenieśli je na planowaną tegoroczną edycję lub do tej pory nie podjęli ostatecznej decyzji, otrzymają zwrot pieniędzy z serwisu e-Bilet.

Samorząd Studencki poinformował również, że w planie strategii rozwoju Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na najbliższe lata znajduje się m.in. punkt związany z modernizacją Górki Kortowskiej, czyli samego serca Kortowiady.

“Poprawi to bez wątpienia jej stan, a zarazem zapewni większy poziom bezpieczeństwa dla uczestników Kortowiady. Dzięki temu my, organizatorzy, nie będziemy musieli zmieniać miejsca, w którym będzie znajdować się główna scena” – podkreślili studenci.

Jak dodali, w planach – podobnie jak przed rokiem – jest organizacja juwenaliów w wersji online. Sugestie na temat wydarzenia w takiej formule i propozycje dotyczące artystów można zgłaszać na profilu Kortowiady na Facebooku.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły