32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Zaginiony 36-latek z Olsztyna nie żyje. Mężczyzna utonął w Kortowie

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Poszukiwania 36-latka, który zaginął w poniedziałek, zakończyły się tragicznie. Mężczyzna utonął w Jeziorze Starodworskim w Kortowie. Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci olsztynianina.

36-letni Krzysztof G. zaginął w poniedziałek. Z otrzymanych przez olsztyńskich policjantów informacji wynikało, że tego dnia wyszedł on ze swojego mieszkania przy ulicy Ratuszowej i od tamtego czasu nie nawiązał kontaktu z najbliższymi i nie wrócił do domu.

Olsztynianin utonął w jeziorze

Policjanci natychmiast po przyjęciu zawiadomienia rozpoczęli czynności, mające na celu ustalenie aktualnego miejsca pobytu zaginionego.

We wtorek wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał natomiast zgłoszenie, że spacerujące kobiety nad brzegiem Jeziora Starodworskiego zauważyły pozostawioną odzież, osobiste rzeczy, sprzęt wędkarski oraz puste butelki po alkoholu. Świadkowie o zdarzeniu powiadomili straż uniwersytecką.

– Na miejsce wysłano policyjny patrol. Po wstępnych oględzinach ustalono, że pozostawione na brzegu jeziora rzeczy należą do zaginionego 36-latka. Natychmiast rozpoczęto akcję ratowniczą – informuje Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Do działań zadysponowano policyjne patrole, w tym olsztyńskich poszukiwaczy, psa tropiącego wraz z przewodnikiem oraz strażaków z KM PSP wraz ze specjalistycznym sprzętem. Przeszukano pobliski kompleks leśny.

– W trakcie tych działań płetwonurkowie, na jeziorze w zaroślach, zauważyli dryfujące ciało mężczyzny, które natychmiast wydobyto na brzeg. Po przeprowadzonych oględzinach potwierdzono tożsamość mężczyzny, którym okazał się zaginiony w poniedziałek 36-latek – mówi Andrzej Jurkun.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. W czynnościach osobiście uczestniczył prokurator. Zadaniem policjantów będzie teraz dokładne zbadanie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Funkcjonariusze zweryfikują również czy, mężczyzna przed wejściem do wody pił alkohol.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zaginął 25-letni Jacek Burczyk z Olsztyna
7 miesięcy temu

[…] Pisaliśmy również: Zaginiony 36-latek z Olsztyna nie żyje. Mężczyzna utonął w Kortowie […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły