28 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Włamali się do piekarni w Olsztynie. Jeden z napastników miał kastet i nóż

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Trzech mężczyzn włamało się w nocy do piekarni w Olsztynie. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Wcześniej jednak doszło do szarpaniny policjantami.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Około godz. 1:30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał informację, że w pobliżu piekarni w Olsztynie kręcą się podejrzani mężczyźni. Na miejsce od razu pojechali policyjni wywiadowcy.

Pod osłoną nocy włamali się do piekarni w Olsztynie

W pobliżu stał zaparkowany samochód, a gdy jeden z funkcjonariuszy podchodził do lokalu, z auta wybiegł mężczyzna. Między podejrzanym a interweniującymi policjantami doszło do szamotaniny. Napastnik, wyposażony w kastet i składany nóż, ruszył w stronę jednego z funkcjonariuszy. Na szczęście policjanci bardzo szybko go obezwładnili.

Chwilę później policjanci zauważyli, że w środku piekarni znajduje się ktoś jeszcze. Okazało się, że kolejny włamywacz ukrył się za ladą sklepową. Policjanci odcięli mu drogę ucieczki i po chwili złodziej podzielił los swojego kolegi.

Trzeci podejrzany, który siedział w zaparkowanym aucie, wykorzystał zamieszanie i uciekł. Do poszukiwań skierowano dodatkowe patrole. Zaangażowano również technika kryminalistyki i przewodnika z psem tropiącym. Mężczyznę zatrzymano po kilku godzinach.

To recydywiści

Policjanci przeszukali i zabezpieczyli na policyjnym parkingu pojazd, którym poruszali się włamywacze. – Podczas oględzin funkcjonariusze znaleźli m.in. cztery łomy i skradzioną wcześniej kasetkę z pieniędzmi – mówi Andrzej Jurkun z KMP w Olsztynie.

Sprawcami okazali się mężczyźni w wieku 29, 38 i 43 lat. Wszyscy znani byli olsztyńskim policjantom z wcześniejszych zdarzeń o podobnym charakterze. Każdy z nich miał na swoim koncie przynajmniej kilka przestępstw kradzieży z włamaniem. Nie tak dawno, bo pod koniec 2019 roku, recydywiści opuścili zakłady karne, w których przebywali w związku z przestępstwami popełnionymi przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu czy związanymi z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

W środę podejrzani usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem, za które Kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia. Z racji tego, że dokonali przestępstwa w warunkach recydywy, kara może wzrosnąć nawet o połowę.


PISALIŚMY TAKŻE:

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły