20 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Urząd Wojewódzki w Olsztynie wznawia pracę. Na nowych zasadach

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Od poniedziałku Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie oraz delegatury w Elblągu i Ełku wznawiają bezpośrednią obsługę klientów.

Otwarte zostaną między innymi punkt przyjęć wniosków w sprawach pobytu cudzoziemców, Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności i wydział paszportowy. Przy czym odbiór dokumentów paszportowych złożonych w Giżycku, Bartoszycach i Kętrzynie jest możliwy wyłącznie w Olsztynie.

Wizyty będą możliwe po ustaleniu terminu – telefonicznym lub mailowym, nie będzie możliwa rezerwacja internetowa. Niezbędne będą również zachowanie półtorametrowych odstępów miedzy osobami oraz zakrywanie ust i nosa. Urząd zapewni ponadto środki do dezynfekcji rąk.

– Na stanowisku możliwa jest obsługa jednej osoby. Nie dotyczy to osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka, pełnomocników lub rodziców z dzieckiem – informuje Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody.

Korespondencję można przesyłać pocztą tradycyjną, za pośrednictwem platformy ePUAP i osobiście. Przy wejściu od strony al. Piłsudskiego w Olsztynie, na parterze w holu głównym w delegaturze w Elblągu i przy wejściu głównym w delegaturze w Ełku ustawione są skrzynki nadawcze na składanie dokumentów.

Obsługa wniosków o wydanie zezwolenia na pracę i zaproszeń pozostaje utrzymana na dotychczasowych zasadach. Wnioski można nadsyłać do urzędu pocztą lub pozostawić w skrzynce podawczej przy wejściu od strony al. Piłsudskiego w Olsztynie. Wnioski o zezwolenie na pracę można również składać elektronicznie przez portal praca.gov.pl.

Zobacz szczegółowe informacje na temat nowych zasad pracy Urzędu Wojewódzkiego.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły