18 C
Olsztyn
sobota, 25 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Ta interwencja strażników miejskich oburzyła mieszkańców. Prezydent Ełku wydał oświadczenie

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W mediach społecznościowych pojawił się filmik z interwencji strażników miejskich z Ełku wobec pewnego mężczyzny. Powodem miał być brak maseczki na jego twarzy. Kontrowersje wzbudził sposób, w jaki interweniował patrol.

Krótkie nagranie pojawiło się na Facebooku. Jego autorem jest jeden ze świadków całego zajścia. Film przedstawia interwencję ełckich strażników miejskich wobec mężczyzny. Damsko-męski patrol najpierw obezwładnił zatrzymanego, powalając go na chodnik. Później mężczyzna został podprowadzony do radiowozu.

Kontrowersyjna interwencja strażników miejskich

Na nagraniu słychać, że strażnicy zatrzymali mężczyznę, bo ten nie miał na twarzy maseczki ochronnej. W pewnym momencie słychać też, że zatrzymany miał zostać potraktowany przez strażników miejskich gazem łzawiącym.

Świadkowie zdarzenia twierdzą na nagraniu, że brutalnie potraktowany mężczyzna “stał normalnie” i “dostał gazem”. Strażnik z kolei stwierdza, że zatrzymany “nie zastosował się do poleceń”. Strażniczka dodaje natomiast, że “nic się panu nie dzieje”.

Zobacz całe nagranie >TUTAJ.

Oświadczenie prezydenta Ełku

Do kontrowersyjnego zdarzenia odniosły się władze Ełku. Prezydent Tomasz Andrukiewicz poinformował na Facebooku, że wystąpił m.in. do wojewody o zewnętrzną kontrolę.

“W związku z opublikowanym filmikiem z fragmentem interwencji strażników Straży Miejskiej, poleciłem natychmiastowe czynności wyjaśniające zdarzenie i jego okoliczności od samego początku. Wystąpiłem również do wojewody o zewnętrzną kontrolę doraźną. Wyniki kontroli pozwolą na podjęcie dalszych czynności. Uczynione zostanie wszystko, by wszechstronnie wyjaśnić sprawę” – napisał prezydent Ełku.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Finał głośnej interwencji policji. 22-latka z Olsztyna poniesie konsekwencje
9 miesięcy temu

[…] przez policjantów po tym, jak nie chciała okazać dokumentu tożsamości. W trakcie interwencji doszło do szarpaniny, bo jeden z funkcjonariuszy chciał przeszukać jej plecak. 22-latka z […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły