29 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Straż Miejska w Olsztynie ma nową siedzibę. Miasto sporo na tym zaoszczędzi

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Straż Miejska w Olsztynie przeniosła się do budynku przy ul. Żołnierskiej. Władze miasta twierdzą, że jakościowo jest to ogromna zmiana. Dzięki przeprowadzce rocznie uda się również zaoszczędzić ok. 120 tys. zł. A to też ma duże znaczenie.

Strażnicy miejscy z Olsztyna wynajmowali do tej pory pomieszczenia od banku w centrum miasta. Ich siedziba mieściła się w bezpośrednim sąsiedztwie z pl. Solidarności. Jak informują władze miasta, mundurowi przenieśli się nie tak daleko, bo na ul. Żołnierską.

Straż Miejska w Olsztynie z nową siedzibą

Strażnicy zajmą pomieszczenia w budynku przy hotelu Relaks. W tym samym budynku swoją siedzibę ma także Ośrodek Sportu i Rekreacji. Urzędnicy wyliczają też sporo zalet tej zmiany. To między innymi większa przestrzeń, bardziej komfortowe warunki pracy czy parking, którego przy poprzedniej siedzibie brakowało.

– Dodatkowo, do głównej siedziby przy ul. Żołnierskiej 13a został przeniesiony posterunek, który dotychczas znajdował się przy ul. Jagiellońskiej 12 – dodaje Jarosław Lipiński, komendant Straży Miejskiej w Olsztynie. – Dotychczasowe adresy mailowe, podobnie jak numery telefonów i faksów nie ulegają zmianie.

Przeprowadzka ma także aspekt finansowy. Budynek przy ul. Żołnierskiej należy bowiem do gminy Olsztyn, więc nie trzeba będzie już płacić za wynajem pomieszczeń dla strażników. A to z kolei oznacza roczne oszczędności w budżecie miasta na poziomie około 120 tys. zł.

Źródło: Urząd Miasta w Olsztynie


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
1 rok temu

A jak się zlekwiduje darmozjadow to ile zaoszczędzi miasto!

Olsztyn. Nieprzytomny za kierownicą, w woreczku środki odurzające
7 miesięcy temu

[…] – Interweniujący strażnicy miejscy zauważyli przy 36-latku woreczek z zielonym suszem. Wyciągnięto kluczyki ze stacyjki w celu uniemożliwienia jazdy i ujęto mężczyznę, który nie był w stanie poddać się badaniu alkomatem – relacjonuje Kamil Sułkowski, rzecznik Straży Miejskiej w Olsztynie. […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły