24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Skąd wziąć brakujące 20 milionów na remont Uranii? Władze Olsztyna mają pomysł

Musisz przeczytać

Wszystkie oferty na remont olsztyńskiej Uranii są droższe od zaplanowanego budżetu. Skąd więc wziąć brakujące miliony? Władze miasta mają pewien pomysł, ale potrzebna jest zgoda Rady Miasta.

Oferty na remont Uranii w Olsztynie poznaliśmy dwa tygodnie temu. Cztery firmy chcą podjąć się tego dużego zadania. Problem jednak w tym, że wszystkie propozycje przewyższają zaplanowany na ten cel budżet.

Najniższą cenę zaproponował Mirbud. Spółka wyceniła realizację inwestycji na prawie 195 mln zł. Oferta, mimo że jest najkorzystniejsza pod względem finansowym, i tak przewyższa zaplanowany budżet o około 20 mln zł. Pozostałe trzy oferty są dużo droższe i przekraczają 200 mln zł. Na przebudowę wysłużonej Uranii zaplanowano natomiast niecałe 175 mln zł. Unijne dofinansowanie wynosi natomiast ponad 131 mln zł.

Pod koniec marca dowiedzieliśmy się, że oceną złożonych ofert zajmuje się komisja przetargowa. Po zakończeniu jej prac władze miasta miały podjąć decyzję co do dalszej ścieżki postępowania.

Remont Uranii. Skąd wziąć brakujące miliony?

Teraz poznaliśmy więcej informacji. – W poniedziałek otrzymaliśmy od firmy Mirbud, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, wszystkie dokumenty. Teraz sprawdzamy, czy spełnia określone wymogi. Jeśli będziemy mieli jakieś wątpliwości, będziemy zadawać firmie dodatkowe pytania – mówi nam Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.

– To, ile czasu potrwa procedura, zależy właśnie od tych powyższych ustaleń. Gdy wszystkie zostaną rozstrzygnięte, wówczas komisja podejmie decyzję o wyborze wykonawcy – dodaje Marta Bartoszewicz.

Władze Olsztyna skłaniają się ku zwiększeniu budżetu o brakujące 20 mln zł. Wcześniej jednak na zmiany w budżecie miasta muszą zgodzić się radni.

– Oprócz tego musimy zwrócić się do Rady Miasta o zapisanie po stronie wydatków 10 mln zł w tym roku i 10 mln zł w przyszłym roku – tłumaczy rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

Propozycja zmian w budżecie ma się pojawić na kwietniowej sesji. – Spróbujemy poszukać środków zewnętrznych. Jednak jeśli to się nie uda, będziemy chcieli znaleźć pieniądze, sprzedając miejskie grunty – mówi Marta Bartoszewicz.

Remont Uranii ma potrwać dwa lata. W głównej bryle powstanie wielofunkcyjne boisko z 4045 miejscami na widowni. Z tą bryłą połączona zostanie druga, mniejsza. Tam powstanie m.in. sala treningowo-rozgrzewkowa z widownią na 500 osób. Poza przebudową hali w projekcie ujęto także budowę lodowiska zewnętrznego i parkingu podziemnego.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły