28 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Są chętni na przebudowę olsztyńskiej Uranii. Ale jest też problem

Musisz przeczytać

Cztery firmy złożyły oferty na przebudowę Uranii. Zła wiadomość jest taka, że wszystkie propozycje przekraczają zaplanowany na ten cel budżet.

Spośród czterech oferentów najniższą cenę zaproponował Mirbud. Spółka wyceniła wykonanie tego zadania na prawie 195 mln zł. Oferta, mimo że jest najkorzystniejsza pod względem finansowym, i tak przewyższa zaplanowany budżet – o około 20 mln zł. Na przebudowę wysłużonej Uranii zaplanowano bowiem niecałe 175 mln zł. Unijne dofinansowanie wynosi natomiast ponad 131 mln zł.

Drogie oferty na przebudowę Uranii

Kolejne oferty są dużo droższe i przekraczają już 200 mln zł. Inwestycję, za około 211,6 mln zł, chce zrealizować konsorcjum, którego liderem jest ALSTAL Grupa Budowlana. Kolejny oferent – Unibep SA oczekuje 224,9 mln zł, natomiast Budimex SA wycenił prace na prawie 238,7 mln zł.

– Wszyscy oferenci zadeklarowali m.in. dodatkowy, 36-miesięczny okres rękojmi ponad minimalne 60 miesięcy, wykonanie nowej kopuły hali oraz 96-miesięczną gwarancję i serwis urządzeń technologicznych, np. wentylacji, klimatyzacji, instalacji lodowiska czy systemów przeciwpożarowych – wylicza Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

I dodaje: – Oceną złożonych ofert zajmie się teraz komisja przetargowa. Po zakończeniu jej prac zostanie podjęta decyzja co do dalszej ścieżki postępowania.

Sportowcy czekają na przebudowę wysłużonej Uranii

Przypomnijmy, że wizję nowej hali Urania wskazano w ogólnopolskim konkursie architektonicznym, który zakończył się w marcu 2016 roku. W głównej bryle hali powstanie wielofunkcyjne boisko, wykorzystywane m.in. w rozgrywkach siatkarskich, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsalu i boksu. Boisko będzie zlokalizowane nieco niżej niż obecne, a widownia ma liczyć 4045 miejsc.

Z tą bryłą połączona zostanie kolejna, mniejsza. Powstaną w niej m.in. sala treningowo-rozgrzewkowa z miejscami na widowni dla 500 osób, sala podnoszenia ciężarów, sala judo i siłownia.

W projekcie zaplanowano też zaplecze sanitarno-szatniowo-rehabilitacyjne z pomieszczeniami dla zawodników, sędziów, trenerów i cheerleaderek. Poza przebudową hali Urania ujęto także budowę lodowiska zewnętrznego i parkingu podziemnego.

Źródło: UM w Olsztynie


PISALIŚMY RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zatroskany
1 rok temu

Widać, że wszystko drożeje, hala również… Szkoda, bo czas oczekiwania na jej oddanie sporo się przedłuży, a co za tym idzie dobrze wiedzą działacze i zawodnicy, ale nie tylko. Bardzo dobrze napisany ten tekst, ale nie tylko ten. Wszystkie które wychodzą spod ręki Mateusza Przyborowskiego!

Mieszkaniec
1 rok temu

Haha najdroższa hala w Europie albo i na świecie! Się szykuje! Ja to bym wziął Budimex żeby w tym wybudowali stadion i dorzucił do 250 mln i dwie pieczenie na jednym ogniu!

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły