30 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Rozpoczęła się rekrutacja na UWM

Musisz przeczytać

Na przyszłych studentów UWM czeka 75 kierunków. Kandydaci mogą już rejestrować w uczelnianym systemie rekrutacji. 

Internetowa rejestracja kandydatów na większości kierunków oferowanych przez UWM w Olsztynie właśnie wystartowała.  – Na ten rok uczelnia przygotowała 75 kierunków kształcenia. Cztery z nich są realizowane w filii UWM w Ełku. Na cały rok akademicki przewidzieliśmy ponad 7000 miejsc. Większość z nich będzie dostępna w rekrutacji letniej a część w śródrocznej” – informuje Paweł Łojewski z Biura ds. studenckich UWM w Olsztynie.

W ofercie znalazło się kilka nowych propozycji. To trzy kierunki na studiach pierwszego stopnia: doradztwo podatkowe na Wydziale Prawa i Administracji, inżynieria w logistyce na Wydziale Nauk Technicznych oraz produkcja muzyczna i realizacja dźwięku na Wydziale Sztuki. Dwa inne kierunki, które już istnieją w ofercie w UWM, od tego roku pojawiają się także na studiach drugiego stopnia. To dietetyka w Szkole Zdrowia Publicznego i leśnictwo na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa. 

Co mają zrobić kandydaci na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie? Muszą do 8 lipca do 15:00 zarejestrować się w systemie IRK. – Później do pracy przystąpią nasze komisje rekrutacyjne. Będą weryfikować zgłoszenia. W dniach 12-13 lipca odbędą się także egzaminy sprawdzające predyspozycje na kierunkach: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, logopedia oraz produkcja muzyczna i realizacja dźwięku. Wyniki kwalifikacji na studia ogłosimy 14 lipca – zapowiada Łojewski

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły