16 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Przed nami niedziela handlowa i letnie wyprzedaże w galeriach

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Niedziela handlowa to teraz rzadkość. Możemy liczyć jedynie na kilka takich w ciągu roku, w dodatku nie w każdym miesiącu. Ale w najbliższą niedzielę sklepy i galerie handlowe będą otwarte.

Przeczytaj także: Black Friday, Black Week, Cyber Monday… Jak nie dać się oszukać?

Najbliższa niedziela 27 czerwca będzie handlowa, zakupy zrobimy więc w galeriach handlowych i supermarketach. Nadchodzący weekend to także jedna z niewielu okazji na szaleństwo zakupowe, ponieważ do końca tego roku będą już tylko cztery niedziele handlowe (7 w całym 2021 roku). Nic więc dziwnego, że branża liczy w ten weekend na większy ruch. Przed nami bowiem nie tylko niedziela handlowa, ale także letni sezon wyprzedaży.

27 czerwca to niedziela handlowa

Oprócz najbliższej pozostaną więc jeszcze trzy niedziele handlowe, a kolejna przypadnie dopiero za dwa miesiące. Na duże zakupy w niedzielę będziemy mogli wybrać się:

  • 29 sierpnia,
  • 12 grudnia,
  • 19 grudnia.

Dlaczego nie we wszystkie niedziele można wybrać się na zakupy do galerii handlowej czy supermarketu? Odpowiedzialna jest za to Ustawa z 10 stycznia 2018 roku o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Zakładała ona wprowadzanie stopniowych ograniczeń w handlu w kolejnych latach. Nie wiadomo jednak, jak ta sytuacja będzie wyglądać w przyszłym roku.

Należy również pamiętać, że wspomniana ustawa przewiduje kilka wyjątków. W niedziele bez handlu mogą być otwarte między innymi lodziarnie, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami, apteki, placówki pocztowe czy stacje paliw. Handel mogą prowadzić także sklepiki osiedlowe, ale pod warunkiem, że za ladą pojawi się właściciel.

Warto też przypomnieć, że za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara od 1000 do nawet 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły