29 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Prawica atakuje olsztyńskiego starostę, który wychwala PiS. “Szlak świętej lipy”

Musisz przeczytać

Jeden z olsztyńskich prawicowych portali zabrał się za Andrzeja Abako, olsztyńskiego starostę. Temu ostatniemu nie pomaga, że na każdym kroku chwali PiS.

Andrzej Abako zostało starostą w 2018 roku. Do rady powiatu dostał się z ramienia Komitetu Wyborczego Nasz Powiat, który skupiał m.in. byłych dotychczasowych wójtów podolsztyńskich gmin, m.in. Dywit i Purdy. Do polityki było im daleko. Dlatego obserwatorzy lokalnej sceny samorządowej ze zdziwieniem przyjęli stanowiska starosty wychwalające PiS. Tak było m.in. w przypadku Samorządowej Szkoły Muzycznej w Dywitach, której los był zagrożony poprzez działania … PiS-owskiego resortu kultury. – szczególne wyrazy podziękowania kieruję do pani poseł Iwony – czytamy informacji prasowej starostwa, kiedy placówkę udało się uratować, a dokładnie jej filię. 

To samo było w przypadku hojnego rozdysponowania środków dla powiatu w ramach programu Polski Ład. Z drugiej strony, starosta Abako dziękował w mediach społecznościowych za przyznanie przez Mariusza Kamińskiego – ministra spraw wewnętrznych i administracji – odznaki Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

Okazuje się, że na samej prawicy takie zbliżenie starosty z PiS-em za bardzo się nie podoba. Lokalni działacze wzięli starostę Abako pod lupę. Ostatnim pretekstem było przyznanie starostwu nagrody Kryształ PR 2022 w kategorii „Najlepsza kreatywna kampania promocyjna” za projekt Szlak Świętej Warmii. – Co należy zrobić, aby wziąć udział w tym konkursie? Praktycznie niewiele, wystarczy  wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz przesłanie materiałów na adres organizatora lokalni aktywiści prawicy poniżają wartość tej nagrody. 

Przy okazji prześwietlili też organizatora konkursu, który ma swoją siedzibę w śląskiej Czeladzi. – Oprócz konferencji i sprzedaży swoich usług wykazuje też znikoma aktywność w mediach społecznościowych, ich profil na Facebook polubiło 729 użytkowników. Ile jest warte uznanie takiej firmy? Praktycznie mniej niż uznanie Rady Osiedla w tej samej Czeladzi – ironizują lokalni prawicowi lokalni działacze. 

Autorzy felietonu “Szlakiem świętej lipy” ostrzegają starostę. – Panu staroście Abako i jego wspólnikom obiecać możemy, że nie spuścimy z nich oka i dokładnie rozliczymy każdy ich projekt, na który uzyskają publiczne pieniądze – zapowiadają.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
20 dni temu

Ale jak to? Zatrudnienie najbardziej pisowskiego psiego komedianta Zabuskiego, nie pomogło Abace? Ojaaaaa

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły