27 C
Olsztyn
piątek, 24 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Poważny wypadek pod Olsztynkiem. 65-latek wiózł busem pasażerów i wyprzedzał traktor na skrzyżowaniu

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Konsekwencje nieodpowiedzialnego manewru 65-letniego kierowcy osobowego busa przewożącego pracowników mogły być tragiczne. Mężczyzna wyprzedzał traktor z przyczepami na podwójnej ciągłej, w rejonie przejścia dla pieszych i na skrzyżowaniu.

W poniedziałek około godz. 6 na drodze serwisowej Waplewo – Olsztynek doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem busa i ciągnika rolniczego z dwoma przyczepami. Busem podróżowało kilku pracowników jednej z pobliskich firm logistycznych, a kierowca traktora przewoził zboże.

Kierowca busa postanowił wyprzedzić traktor na skrzyżowaniu

– Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że wstępną przyczyną zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania wykonany przez kierowcę osobowego busa – relacjonuje Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

65-letni kierowca wyprzedzał traktor w miejscu zabronionym. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca wykonywał ten manewr na linii podwójnej ciągłej, w dodatku na skrzyżowaniu i w rejonie przejścia dla pieszych.

– Ostatecznie kierowca busa, gwałtownie skręcając w prawo w kierunku drogi prowadzącej do miejscowości Waplewo, zajechał drogę traktorzyście, doprowadzając do wywrócenia się ciągnika rolniczego na bok. Bus z kolei z impetem uderzył w nasyp wiaduktu – dodaje Rafał Prokopczyk.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących, obaj mężczyźni byli trzeźwi. Na miejscu pracował również zespół ratownictwa medycznego, ale na szczęście nikt nie odniósł obrażeń bezpośrednio zagrażających życiu. Droga w miejscu zdarzenia była natomiast częściowo zablokowana, a ruch odbywał się wahadłowo.

Ze względu na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego policjanci nie mieli najmniejszych wątpliwości, aby zatrzymać 65-latkowi prawo jazdy. O dalszych konsekwencjach wobec kierowcy busa zdecyduje teraz sąd.

  • wyprzedzał
  • wyprzedzał
  • wyprzedzał

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olsztyn. Przez przejście dla pieszych pędził 106 kilometrów na godzinę
10 miesięcy temu

[…] Pisaliśmy również: 65-latek wiózł busem pasażerów i wyprzedzał traktor na skrzyżowaniu. Doszło do wypadku […]

39-latka nie dała szans motocykliście. Jest nagranie z monitoringu
9 miesięcy temu

[…] motocykla trafił do szpitala. Zarówno on, jak i 39-latka z volkswagena byli trzeźwi. Moment tego groźnego zdarzenia zarejestrowała kamera monitoringu, a policjanci opublikowali nagranie ku […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły